reklamı kapat

POPÜLER

PUBG ve Fortnite rakibi Apex Legends

Ücretsiz PUBG alternatifi Apex Legends’a gelen önemli yenilikler

PUBG ve Fortnite çılgınlığı arasında, durdurulamaz bir hızla yükselmeye başlayan yeni Battle Royale oyunu Apex Legends, gelecek yeniliklerle rakiplerine daha da benzer bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

PUBG ve Fortnite arasındaki rekabete hızlı bir giriş gerçekleştiren Apex Legends, bir haftada 25 milyon indirme ve hafta sonu da maksium 2 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşarak ciddi bir başarıya imza atmış durumda. PUBG rakibi olsa da ücretsiz sunulmasıyla Fortnite için daha büyük bir sıkıntıya dönüşen Apex Legends, Battle Royale oyunlarına yeni bir soluk katmışken klasik düzenden de şaşmıyor. Diğer iki Battle Royale oyununda olduğu gibi Apex Legends’ın da Battle Pass ve farklı sezonlarla oyunculara yeni içerikler sunacağı biliniyor. Peki 2019 için üreticinin planları neymiş, gelin beraber bakalım.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apex Legends

2019 boyunca 4 farklı sezon

Yapılan açıklamaya göre oyun 2019’da dört sezonla oyuncu karşısına çıkacak. Hala ikili ya da tek başınıza oynayamadığınız, ancak 3 kişilik gruplarla oynanabilen oyun ilk sezonunun açılışını mart ayında yapacak. Her sezonun ise 3 aylık süreyi kapsayacağı biliniyor. Bu sezonlarda ise rakibi oyunlarda olduğu gibi kozmetik ödüller yer alacak. Her bir Apex Battle Pass’in yaklaşık 100 farklı ödüle sahip olacağı belirtiliyor. Bazı kozmetik değişimler ise Battle Pass’i almasanız dahi oynadığınız sürece açılabilecek. Tıpkı Fortnite’ta olduğu gibi. Ödülü kazandığınızda da tabii ki o kozmetik değişim sezon bitse de sizinle kalıyor.

İlk sezon mart ayında demiştik. İkinci sezon haziran, üçüncü sezon eylül, dördüncü sezon ise aralık ayında oyuncularla buluşacak. Elbette bu sezonlar için alınacak olan Battle Pass’lerle ilgili hayli önemli tek bir soru var: Battle Pass için ne kadar ödenmesi gerekecek? EA ve Respawn bu konuya ne yazık ki hala açıklık getirmiş değil. Fortnite’ta oyun için para birimi olan 950 Vbucks, etkinliği açıyordu. Mağazada ise minimum 1000 Vbucks satılıyor ki o da PC üzerinden 30 TL‘ye iOS uygulamasında ise 70 TL’ye (yurt dışında 10 dolar) satılıyor. Bu noktada Apex Legends için fiyatlandırma büyük önem taşıyor.

Ücretsiz indirebileceğiniz Apex Legends’ın PC sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili video

Oyunun oynanış fragmanı