reklamı kapat

POPÜLER

PUBG ve Fortnite rakibi Apex Legends

Yeni ücretsiz PUBG rakibi Apex Legends’ın ilk gün başarısı [Video]

Popüler Battle Royale oyunları PUBG ve Fortnite yepyeni bir rakiple karşı karşıya. Çıktığı gibi büyük bir ilgiyle karşılaşan Apex Legends, ilk 24 saati dikkat çekici oyuncu sayısıyla tamamlıyor.

Battle Royale dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan PUBG için işler yeni ücretsiz alternatif Apex Legends ile biraz daha karışıyor. Fortnite sonrası en çok ses getiren ücretsiz Battle Royale oyunu olmayı başaran Apex Legends, girdiğinizde farklı popüler oyunlardan aldığı esinlenmeyle size yepyeni bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Kısa sürede sadece oyuncuların değil yayıncıların da dikkatini çeken oyun şu sıralar hayli popüler. Titanfall evreninde geçen oyunun ilk 24 saatte 2,5 milyon oyuncu tarafından denendiği ise EA tarafından açıklandı. Yine EA’in yaptığı açıklamalara göre oyun ilk gününde maksimum 600 bin eş zamanlı oyuncuya ulaşmış durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni ücretsiz PUBG alternatifi

Oyunu cazip kılan noktalardan biri Fortnite gibi ücretsiz olarak sunulması. PUBG hala ücretsiz bir versiyon üzerine çalışmaya devam ediyor. Buradan detaylarını okuyabileceğiniz sürüm ise yakın zamanda çıkacak mı şimdilik net değil. Öte yandan Apex Legends aynı zamanda deneyimi de farklılaştırıyor. Yer yer Overwatch gibi dahi hissedebileceğiniz oyun Battle Royale evrenine de yenilenmiş bir soluk getiriyor. Farklı özelliklere sahip birden fazla oynanabilir karakter sunan oyunda, karakterlerin kendilerine ait avantaj ve dezavantajları bulunuyor. PS4, Xbox One ve PC’den oynanabilen oyunun PC versiyonunu buradan ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.