reklamı kapat

POPÜLER

Captain Marvel

Brie Larson’dan Captain Marvel filminin gerçek kahramanlarına övgü

Marvel dünyasında Captain Marvel karakterine hayat veren Brie Larson filmin asıl kahramanlarını unutmayarak hayranlarının büyük takdirini topladı.

Bildiğiniz gibi bir süper kahramanın beyaz perdeye taşınmasında görsel efektler kadar dublörler de önemli rol oynuyor. Normalde çekilmesi oldukça tehlikeli olan sahneler bu alanda profesyonelleşen dublörler sayesinde çekilebiliyor. Böylece beyaz perdede gerçekçi sahneler izlememiz mümkün oluyor. Hollywood filmlerinde büyük emeği olan dublörlerin çalışmaları genelde dikkat çekmiyor. Onların isimlerini veya nasıl göründüklerini bile bilmiyoruz çoğu zaman. Fakat Brie Larson bu noktada farkıyla öne çıkıyor.

 

View this post on Instagram

 

If you love Captain Marvel you love @joannabennett_ and @nae_z_may – these are the women who were my stunt doubles and trained me for 2 hours every day for 3 months. These women risk their lives while doing mind blowing things to bring magic to the screen. And they do it with grace and grit and humor. To be so generously brought into their world, to be encouraged by them, to be in the thick of literal blood, sweat and tears with them is a gift I won’t forget. At the MTV Movie Awards I had the chance to bring them on stage after we won Best Fight. I love you Nae and Jo! I’m a better person because of the time I spent with you. Thank you again to everyone who voted. We feel real lucky! ❤️🤘

A post shared by Brie (@brielarson) on

Geçtiğimiz günlerde Captain Marvel filmi MTV Sinema ve Televizyon Ödülleri‘nde en iyi dövüş sahnesi ödülüne layık görüldü. Filmin başrolünü üstlenen Brie Larson sahneye iki dublörüyle birlikte çıktı. Kısa bir teşekkür konuşması yaptıktan sonra mikrofonu Joanna Bennett ve Renae Moneymaker‘a bıraktı. Captain Marvel’ın onlar sayesinde hayat bulduğunu dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ardından Instagram hesabından şu sözleri paylaştı: “Eğer Captain Marvel’ı seviyorsanız aslında Joanna Bennett ve Renae Moneymaker’ı da seviyorsunuz. Bu kadınlar benim dublörlerim ve üç ay boyunca günde iki saat beni eğiten isimler. Onlar şaşkınlıkla izleyeceğimiz sahneleri çekebilmek için hayatlarını tehlikeye atıyor.” sözlerini paylaştı. Onun bu tavrı izleyicilerin takdirini topladı. Beyaz perdenin görünmeyen emektarları filmin başrolüyle birlikte sahneye çıkmış ve hak ettikleri değeri görmüş oldu. Bu tarz hareketleri ileride daha sık göreceğimizi umuyoruz.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı