reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix 3
Xiaomi Mi Mix 3

Meitu telefonlardan

Xiaomi’den gelecek modellerinin kamera performansı için kilit ortaklık

Çin’in yükselen yıldızı Xiaomi, akıllı telefonlarının kamera sistemlerine büyük önem veriyor. Bu alana çok ciddi yatırım yapan firma, gelecek için önemli bir daha atıyor.

Xiaomi, özellikle kızaklı akıllı telefon Mi Mix 3 ile kamera konusunda oldukça iyi bir noktaya geldi. Bu modeliyle DxOMark’ın 5. sırasını ele geçiren firma, modelleri fotoğraf kalitesini daha da artırmak istiyor. İşte bunun için Xiaomi ile Meitu arasında bir ortaklık yapıldığı belirtiliyor. Çin pazarında öne çıkan firmalardan Meitu, daha çok geliştirdiği özel fotoğraf uygulamaları ile öne çıkıyor. Firmanın bu uygulamaları daha çok özçekim (Selfie) üzerine odaklanıyor ve özel algoritmalarla kişileri olduğunda çok daha güzel hale getiriyor. Aynı zamanda Çin pazarında sattığı akıllı telefonlarla da bilinen Meitu, elinde kamera algoritması ve fotoğraf işleme konusunda detaylı patentler barındırıyor. İşte bu önemli içerikleri kullanmak isteyen Xiaomi, gelecek modellerini kamera konusunda çok daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Xiaomi Mi Mix 3

Meitu telefonlardan

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix 3’ün kamera performansı başka modellere de geliyor

Mi Mix 3, açıklandığı kadarıyla Mi 8 ve Mi Mix 2S ile aynı kamera donanımı üzerine kuruluyor. Bu yüzden de firma modellerin sunduğu kamera performansını eşitlemek istiyor. Bunun bir yazılım güncellemesi ile yapılacağı belirtiliyor. Bu konuda atılan somut adımlar bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Çift ekranlı akıllı telefon modeli Nubia X