reklamı kapat

POPÜLER

Sharp Aquos R2 Compact

Karşınızda çift çentiğiyle şaşırtan Sharp Aquos R2 Compact [Video]

2018’e akıllı telefonlara konan çentik damgasını vurdu. Birçok firma çentiği kaldırmak için uğraşıyor. Sharp ise tam tersini uyguluyor. İşte çift çentikli Sharp Aquos R2 Compact.

Kullanıcılar çentiği genel olarak hiç sevmiyor. Bazı kullanıcılar ise bundan rahatsız olmuyor. Sharp Aquos R2 Compact modeli ise rahatsız olmayanları bile mutlu etmeyecek gibi görünüyor. Aquos R Compact üzerine getirilen telefon, bünyesinde tam iki adet ekran çentiği taşıyor. Üstte yer alan ufak çentikte ön kamera yer alıyor. Aşağıda yer alan nispeten büyük çentikte ise parmak izi sensörü bulunuyor. Ön yüze parmak izi sensörü koymak için ikinci çentiği icat eden firma, gerçekten garip bir modelle karşımızda bulunuyor. İlk modelin devasa alt çerçevesini incelten ancak bunu çok garip şekilde yapan firma, yüzde ufak bir gülümseme bırakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Sharp Aquos R2 Compact
Sharp Aquos R2 Compact

Sharp Aquos R2 Compact teknik olarak fena bir cihaz değil

Modelde 5,2 inç 2280×1080 piksel IGZO LCD ekran yer alıyor. Gücünü Snapdragon 845‘ten ve 4 GB RAM‘den alan telefon, kutusundan Android 9.0 Pie ile çıkıyor. Arkasında tek bir 22,5 megapiksel kamera bulunan telefon, sadece 2,500 mAh bir pille geliyor. İlk olarak sadece Japonya pazarında satılacağı tahmin edilen telefon, yılın en ilginç telefonları arasında yer alıyor.