reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro kullanıcılarının beklediği özellik nihayet yayında

Huawei Mate 20 Pro modeli her ne kadar 3’lü Leica kamerasıyla dikkat çekse de, cihazın hayli etkileyici bir özelliği daha bulunuyor. Cihaz çıkışıyla kullanıma sunulamayan bu özellik nihayet yayında.

Tanıtımından sonra Huawei Mate 20 Pro cephesinde tüm gözler mobil fotoğrafçılık alanına kilitlenmişti. Firmanın P20 Pro modeliyle ortaya koyduğu performanstan sonra, yeni modelin bunu nasıl bir üst seviyeye çıkaracağı merak ediliyordu. Ancak bu mobil fotoğrafçılık telaşı içinde cihazın çok dikkat çekici özelliklerinden biri geride kaldı: 3D tarama. Cihazın tanıtımını izleyenler bu özelliği hemen hatılayacaktır. Huawei’nin arka kameralarıyla fiziksel nesneleri tarayarak üç boyutlu bir şekilde dijital ortama aktarmak mümkün oluyordu. Dijital ortamda bu nesneleri hareket ettirebiliyor ve artırılmış gerçeklik desteğiyle eğlenceli işler ortaya koyabiliyorduk. Bu özelliğe imkan tanıyan uygulama 3D Live Maker ise ne yazık ki cihazın çıkışıyla beraber kullanıma sunulmamıştı. Mate 20 Pro kullanıcıları nihayet uygulamaya kavuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro gelişmiş 3D tarama özelliği sunuyor

Bildiğiniz gibi benzer bir deneyimi geçmişte Sony cihazlarda görmüş ve hatta test etme şansı da elde etmiştik. Sony artırılmış gerçeklikten ziyade 3D yazıcı pazarını hedef almıştı ve özelliğin kullanımını da pek pratik bulmamıştık. Xperia XZ1 modelinde yer alan özellikle ilgili düşüncelerimize buradan ulaşabilirsiniz. Huawei Mate 20 Pro ise tanıtımda çok daha kolay bir kullanıcı deneyimi sunuyor gibi görünüyordu. Uygulamayla beraber söz konusu özelliği denediğimizde, sunulan deneyime ilişkin daha detaylı bilgiler paylaşacağız. Mate 20 Pro sahipleri ise 3D Live Maker uygulamasını telefonun kendi mağazasından indirebilir. Türkiye’de satışa sunulan Mate 20 Pro, 8.500 TL fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşuyor.

İlginizi çekebilir

Mate 20 ailesinin tanıtımı