reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X için oyun ve Kinect odaklı yeni açıklama

Yazılım devi Microsoft, kısa süre önce Xbox Series X için önemli bir oyun odaklı açıklamada daha bulundu. İşte o detaylar;

Microsoft şu sıralar 23 Temmuz Xbox Series X oyun etkinliğine hazırlanıyor. Bu etkinlik kapsamında firmanın Halo Infinite başka olmak üzere birçok yeni nesle özel oyunun tanıtımını yapacağı aktarılıyor. Şu an 15’ten fazla özel oyun stüdyosuna sahip olduğu aktarılan Microsoft, bu açıdan oyun konusunda 23 Temmuz etkinliğinde başka büyük sürprizler de yapabilir deniyor. Bu etkinlikte elbette Xbox One için de uyumlu oyunların gösterileceği söylenirken, bugün ise artık çok net şekilde Xbox Series X‘in tüm Xbox One oyunlarına destek verdiği duyuruldu. Yeni konsol söylendiği kadarıyla sadece Kinect için özel olarak hazırlanan oyunlara destek vermiyor. Bu da oyuncular için çok da kötü durmuyor. Konsol doğal olarak Kinect’i de desteklemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için neler biliyoruz

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video