reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung yapay zeka ile güçleniyor

Yapay zeka konusunda uzman dünyaca ünlü bilim insanları Dr. H. Sebastian Seung ve Prof. Dr. Daniel D. Lee’nin katılımıyla birlikte Samsung’un yapay zeka konusunda Ar-Ge yeteneği daha da güçlendi.

Dr. Seung ve Lee, Samsung Research’te insanın bilgisini iş dünyasındaki devrimci etki potansiyeliyle çok ilerilere taşıyacak olan yapay zeka konusunda temel araştırmalarda merkezi bir rol oynayacaklar. Dr. Seung yaptığı açıklamada; “Başından bu yana yenilik arayışı hiç sona ermeyen şirket, yapay zekânın sunduğu potansiyeli tümüyle açığa çıkarmaya kendini adamış bir şirket. Yapay zekanın ilerisinde yatanları keşfetme yolculuğuna şirkette devam etmeyi dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Dr.Lee yaptığı açıklamada; “Samsung Research’e katılacağım ve şirket için gelecek nesil teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olacağım için büyük heyecan duyuyorum. Yapay zekanın vaat ettiklerini yerine getirmenin anahtarı makine öğrenimini ve robotik sistemleri anlamaktan ve bu konularda temel araştırmalar yürütmekten geçiyor” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung’un geleceği yapay zeka konusunda parlak

İnsan beyninden ilham alan iki araştırmacı makine öğrenimi konusunda ortak algoritmalar geliştirdi. Daha sonra, Dr. Seung beynin serebral korteksini model alarak tasarladığı bir elektronik devreyle Nature dergisinin kapağında yer aldı ve takviyeli öğrenmeyle yürüyen robotlarla ilgili ilk çalışmalardan birini yayınladı. Ayrıca beynin bağlantı şemalarını yapay zeka ile yeniden yapılandıran “konnektomi” alanının kurulmasına yardımcı oldu.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Note 8’in tanıtım videosu