reklamı kapat

POPÜLER

Zuckerberg, Facebook Messenger dayatmasına açıklık getirdi

Sosyal medya devi Facebook, mobil uygulamasındaki mesajlaşma özelliğini kaldırıp ayrı bir uygulama altında sunmaya başlayınca çoğu kullanıcının tepkisini çekmişti. Facebook patronu sonunda Facebook Messenger dayatmasının nedenini açıkladı.

Geçtiğimiz gün Soru & Cevap etkinliğinde kullanıcıların sorularını yanıtlayan Mark Zuckerberg, neden herkese “zorla” Facebook Messenger uygulaması yüklettiklerine açıklık getirdi. Öncelikle tüm kullanıcılardan böyle bir şey talep etmenin büyük bir adım olduğunu itiraf eden Zuckerberg, ancak mobil platformun artık bu yöne kaydığını belirtti: “Mobil platformda mesajlaşma işi oldukça önemli hale geldi. Günümüzde her mobil uygulamanın tek bir işe yöneldiğini düşünürsek, biz de daha iyi bir mesajlaşma deneyimi için bu yola başvurduk.” şeklinde konuşan Zuckerberg, Facebook Messenger’la mesajlaşmanın daha kolay ve daha hızlı hale geldiğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Zuckerberg, Facebook Messenger dayatmasına açıklık getirdi” için 4 cevap

 1. em dedi ki:

  Yoo,messengera girdiğinde bide bağlanıyor yazısı çıkıyo mk

 2. Mehmet Şen dedi ki:

  tam bir saçmalık

 3. Volkan dedi ki:

  “En az 5 sene kullanacağım!” diyerek aldığım 3 senelik telefonum özellikle kamera olmak üzere her ihtiyacımı görüyor. Ama hafıza problemi yüzünden “Kullanmıyorum sizin olsun!” diyerek sosyal medyaya dair tüm uygulamaları sildim. Kendimce, ihtiyaçlarıma yön vermeye çalışan sermayeye direnmek adına “yeni telefon da almıyorum ulen!” diyerek nanik yapmak istedim. Sadece cebimde twitter ile yaşıyorum. Hayatımdan hiç bir şey eksilmedi, aksine mutluyum ve kendimi bilinçli tüketici kategorisine dahil ederek egomu tatmin edebiliyorum. Mobil platformun kaydığı yöne burdan sevgilerimi iletiyorum.

 4. forsaken dedi ki:

  Mark’a göre doğru olan bize göre değil. Messenger’ı istediğin kadar insanlara dayat, işim olmaz