reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung’un yeni microSD ve SD kartları duyuruldu; işte hafıza kartlarının öne çıkan özellikleri

Samsung yeni SD ve microSD kartlarını duyurdu. Yeni tanıtılan kartlar, akıllı telefonlar, aksiyon kameraları, drone’lar ve diğer cihazlarla uyumlu şekilde çalışıyor.Samsung’un belirttiğine göre hem microSD hem de SD kartlar profesyonel kullanıcıların beklentilerini karşılıyor.

Yüksek kalitedeki videoları depolamak için geliştirilen kartlar, Pro Plus ve Evo Plus microSD adını taşıyor. Yeni hafıza kartlarında selefine kıyasla iki ek koruma bulunuyor ve yeni kartlar toplamda altı kotmanlı koruma sağlıyor. 10 yıl garanti desteği sunan kartlar zorlu koşullara dayanıklılığıyla dikkat çekiyor. Kartlar, aşınma, düşme, manyetik darbe ve aşırı sıcaklık koşullarına dayanıklı.

Pro Plus microSD kartlar, 128 GB, 256 GB ve 512 GB olmak üzere üç farklı depolama seçeneğiyle geliyor. Saniyede 160 MB okuma hızı sunan kart 120 MB/sn yazma hızına ulaşabiliyor. Evo Plus microSD kartlarının saniyede 130 MB veri aktarım hızı sunan okuyucular için tasarlandığı belirtiliyor. Yeni model önceki modele kıyasla 1.3 kat hız artışı vadediyor. Evo Plus microSD kartın 64 GB, 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçenekleri bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung imzalı yeni hafıza kartlarının Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor

Samsung’un yeni hafıza kartları Blue Wave olarak adlandırılan yeni bir tasarıma da sahip. Kartlar SD adaptörlerle birlikte geliyor. MicroSD kartların yurt dışındaki başlangıç fiyatı ise yaklaşık 19 dolar olacak. SD kartların yurt dışındaki başlangıç fiyatı ise yaklaşık 9 dolar. En yüksek depolama seçeneğini tercih ederseniz her iki kartın fiyatının da artacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın