reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan her türlü zorlu koşula dayanıklı microSD kartlar

Samsung, PRO Endurace ailesi altında yeni microSD hafıza kartlarını tanıttı. Güvenlik kameraları, aksiyon kameraları  ve drone kullanıcılarının beklentileri doğrultusunda geliştirilen kartlar 100 MB/s’ye kadar okuma hızı sunuyor.

30 MB/s’ye kadar yazma hızları vadeden hafıza kartları Full HD haricinde 4K video kaydına da destek veriyor. Samsung PRO Endurance, önceki hız odaklı kartlardan  25 kat daha fazla dayanıklılık sunuyor. Kartlar, aynı zamanda beş yıldan fazla bir endüstri lideri sınırlı garanti ile geliyor. Samsung’un tüm hafıza kartları suya, sıcaklığa ve X-Ray ışınlarına karşı dayanıklı. Kutu içeriğinden çıkan SD kart adaptörleriyle microSD kartlarını fotoğraf makinelerinde de kullanmak mümkün. Kullanıcıların 128 GB’lık modeli tercih etmesi durumunda Full HD çözünürlükte 43.800 saate varan video microSD kartına kaydedilebiliyor. Samsung’un yeni microSD kartlarının satış fiyatları 32 GB için 25 dolar, 64 GB için 45 dolar, 128 GB için 90 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SanDisk’ten 400 GB’lık microSD kart

SanDisk de kısa bir süre önce 400 GB’lık microSD kartını tanıtmıştı. Dünyanın en hızlı “400 GB” microSD hafıza kartı olma özelliğini taşıyan kart 90 MB/s yazma ve 160 MB/s okuma hızlarına çıkış yapabiliyor. Kartın yurt dışındaki satış fiyatı ise 300 dolar.