reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi 12 serisinin en iyisi çift ana kamerayla çok iddialı olabilir

Yolda olan Xiaomi 12 serisinden dikkat çeken yeni bilgiler var. Bu sefer ailedeki bir modelin çift ana kamera ile geleceği iddia edildi.

Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi serisi Mi 12 serisi ya da Mi takısı rafa kalktığı için Xiaomi 12 serisi olacak. İşte bu ailenin en üstündeki amiral gemisi telefon, çift ana kamera kullanacak.

Sağlam bir kaynaktan gelen bu bilgi, yüksek ihtimalle 12 Ultra ya da 12 Pro modeline işaret ediyor. Burada 12 Ultra ismi daha ağır basarken, telefonun arkasında 200 megapiksel + 50 megapiksel sensörlerin “ana kamera” olarak görev yapacağı aktarılıyor.

Burada elbette Samsung imzalı 200 megapiksel ISOCELL HP1 sensörden bahsediliyor. Diğer 50 megapiksel sensörün de Samsung imzalı yeni ISOCELL GN5 olması bekleniyor.

Bu çiftli ana kamera kullanımının faydası henüz tam olarak net değil. Ancak ana kameralar en yüksek kaliteye odaklanıyor ve burada 200 megapikselin geniş açı, 50 megapikselin ise ultra geniş açı olması bekleniyor.

Telefonun bu iki kalemde pazarın en iyi sonuçlarını sunabileceği iddia edilirken, Mi 11 Ultra’nın arkasında bir de 50 megapiksel periskop telefoto kameranın olması bekleniyor.

Kaynaklar 50 megapiksel periskop telefoto kameranın kullanıcılara 5x optik ile 10x hibrit zoom sunacağını aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi 12 serisi 2022’de çok ses getirecek gibi görünüyor

Xiaomi 12 serisi ya tam olarak 12, 12 Pro ve 12 Ultra modellerinden ya da 12 ve 12 Ultra modellerinden oluşuyor. Kasım ayında görücüye çıkarılacak, satış ise aralık ayında yapılacak bilgisi verilen aile, birçok pazara 2022’de giriş yapacak ve dediğimiz gibi çok ses getirecek.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra resmi videoda parçalarına ayrıldı