reklamı kapat

POPÜLER

Otokar cephesinden İstanbulluları ilgilendiren metrobüs anlaşması

Otokar cephesinden İstanbulluları ilgilendiren metrobüs anlaşması

Modern otobüsleri ile 50’den fazla ülkede milyonlarca yolcuya toplu taşıma hizmeti sunan Otokar, İstanbullular için metrobüs üretecek.

Koç Topluluğu şirketlerinden Türkiye’nin lider otobüs üreticisi Otokar’a, İETT Genel Müdürlüğü tarafından açılan 100 adetlik metrobüs ihalesinin sözleşmeye davet mektubu iletildi. Son yıllarda Türkiye’deki pek çok büyükşehir belediyesi tarafından ve Avrupa’da Fransa, İtalya, İspanya, Almanya, Romanya gibi ülkelerde tercih edilen Otokar, İstanbul’un toplu ulaşımında üst düzey konfor sunmak için milli tasarım ve yerli üretim metrobüs üreteceğini duyurdu.

Toplam değeri 606 milyon TL olan ve 10 gün içerisinde imzalanacak sözleşmeye konu olan yeni araç KENT XL olarak açıklandı. 21 metre uzunluğunda, 200 yolcu kapasiteli KENT XL için Otokar, İETT’ye 3 yıl boyunca satış sonrası hizmeti de sunacak. Teslimatların partiler halinde 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otokar, metrobüs için özel bir versiyon üretti

Toplu taşımada küresel çapta deneyime sahip olan Otokar’ın, uzun yıllardır hizmet verdiği İstanbul’da eşsiz bir deneyime sahip olduğuna dikkat çeken Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “2012 yılından bu yana 1000’den fazla şehir içi otobüsümüz İETT bünyesinde başarıyla hizmet veriyor, İstanbulluları taşıyor.

Türkiye’nin otobüs üreticisi olarak mega kent İstanbul’un şartlarını, yollarını, toplu taşımadaki zorlukları çok iyi biliyor, yedi tepe İstanbul’u çok iyi tanıyoruz. İstanbul’un toplu ulaşımında alınacak sorumluluğun farkındayız.

Bu deneyimimizi ürün geliştirme çalışmalarımıza da yansıttık. Bu doğrultuda Türkiye’de ve dünyanın dört bir yanında her gün milyonlarca yolcuya güvenli hizmet veren KENT’in 21 metrelik metrobüs versiyonunu geliştirdik” dedi.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS tanıtımı