reklamı kapat

POPÜLER

Türk üretimi Otokar otobüsleri için bir başarı daha açıklandı

Teslim süreci tamamlandı; Otokar cephesinden Azerbaycan çıkartması

Bakü toplu taşımacılığındaki çevreci dönüşüm için 50 adet doğalgazlı otobüs siparişi alan Otokar cephesinden önemli açıklamalar geldi.

Türkiye’nin lider otobüs markası Otokar, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirdiği otobüs teslimatlarına devam ediyor. Araçları başta Avrupa olmak üzere 50’den fazla ülkede kullanılan ve şehirlerin ulaşımına nefes aldırarak yolculara güvenli bir seyahat imkanı sunan Otokar, son teslimatını Azerbaycan’a gerçekleştirdi. Azerbaycan’ın önde gelen toplu taşıma şirketi Xaliq Faiqoglu tarafından alınan 50 adetlik doğalgazlı şehir içi otobüsü, Bakü’de gerçekleştirilen törenle hizmete başladı.

Azerbaycan’ın toplu taşımacılık faaliyetlerinde yeni bir dönemin kapısını aralayacak olan doğalgazlı KENT otobüslerin teslimatını değerlendiren Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç; “Alternatif yakıtlı araçlar konusunda önemli bir global oyuncu olan Otokar, şehirlerin çevreci araç ihtiyaçlarına geniş ürün ailesiyle hizmet veriyor. Doğalgazlı otobüslerimizin şimdi de Azerbaycan Bakü caddelerinde hizmet verecek olmasından heyecan ve mutluluk duyuyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otokar ihracaat başarsını Bakü’de sürdürdü

Araçları, Azerbaycan’da 20 yıla yakın süredir hizmet veren, ülkenin en büyük şehir içi otobüs operatörü Xaliq Faiqoglu şirketinin talepleri ve Bakü toplu taşımacılık ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak ürettik. Modern tasarımı, geniş iç hacmi ve üstün konfor özellikleriyle Bakü toplu taşıma hizmetlerinde fark yaratacak ve şehrin ulaşımına nefes aldıracak araçlarımızın Bakü halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın