reklamı kapat

POPÜLER

sony
sony

Sony a6300 ve yeni G Master objektifler Türkiye’de

Sony, yeni aynasız fotoğraf makinesi a6300’ü ve G Master markalı objektiflerini bugün Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği etkinlikte görücüye çıkardı. Ünlü portre fotoğrafçısı Cem Talu’nun katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte Sony Eurasia Genel Müdürü Kazuteru Makiyama da birtakım açıklamalarda bulundu.

Etkinlikte konuşma yapan Sony Eurasia Genel Müdürü Kazuteru Makiyama, “Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarının genelinde devam eden küçülmeye rağmen, Sony olarak ilgili segmentte büyümeye devam ediyoruz. Pek çok profesyonel fotoğrafçı ve görüntü yönetmeni yenilikçi teknolojileri ve büyüyen lens gamıyla Sony Alpha serisini tercih ediyor. Bugün burada sunduğumuz yeni ürünlerimiz olan a6300 aynasız fotoğraf makinesi ve G Master değiştirilebilir lensler ile dijital görüntülemenin geleceğini belirlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Sony Eurasia Alpha Ürün Müdürü Erdem Sayıp ise “Yeni Sony a6300 Aynasız Fotoğraf Makinesi’nde, dünyanın en yüksek AF hızı ve en yüksek sayıda AF noktasının yanısıra, yeni geliştirilen 24,2 MP APS-C sensörüne, yüksek çözünürlüklü 4K video kaydı ve daha birçok özellik var. Yeni G Master değiştirilebilir objektifler ise yüksek çözünürlük ile bokeh efektinin en üst düzey karışımını sunarak, Sony’nin bugüne kadar piyasaya sürdüğü en iyi ve en etkileyici objektif grubunu temsil ediyor.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte konuşan ünlü portre fotoğrafçısı Cem Talu ise bir süredir Sony’nin a7 serisini profesyonel çekimler için kullandığını belirtti. Yeni Sony G Master lens serisinin fotoğraftaki uzmanlığına hitap ettiğini söyleyen Talu, Sony a6300’ün teknik özellikleriyle pazardaki rakipleriyle yarıştığını dile getirdi. Makinenin çok portatif olmasına dikkat çeken Talu, makinenin seyahatte ya da dışarıda time lapse çekmek için için iyi bir aday olduğunu ifade etti.

Sony, tüm özelliklerine buradan ulaşabileceğiniz Sony a6300 haricinde G Master markalı yeni amiral gemisi değiştirilebilir objektiflerini de görücüye çıkardı. Sony’nin tanıttığı yeni lensler arasında FE 24-70mm F2.8 GM standart zoom, FE 85mm F1.4 GM telefoto prime ve FE 70-200mm F2.8 GM OSS telefoto zoom objektifin yer aldığını belirtelim.