reklamı kapat

POPÜLER

BMW otomobillere HTC Vive desteği

Daha önce artırılmış gerçeklik gözlüklerinin şirketlerde kullanıldığına şahit olmuştuk. Google Glass gibi cihazları kullanan şirketler, çalışanların ihtiyaç duyduğu bilgileri anında görmesini sağlayan bu cihazlarla iş verimliliğini artırmayı hedefliyor. BMW ise farklı bir şekilde otomobil üretiminde HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmaya hazırlanıyor. 

BMW yaptığı duyuruyla üretim sürecinde HTC Vive’dan yararlanacaklarını resmen açıkladı. Otomobil devi daha önce de bazı sanal gerçeklik cihazlarını denemiş ancak bu cihazların sınırlı olması sebebiyle istediği verimi alamamıştı. HTC Vive’ın herkes tarafından satın alınabilir olması ve gelişmiş yapısı BMW’nin dikkatini cezbetmişe benziyor.

Peki BMW bu sanal gerçeklik gözlüğünü ne için kullanacak dersiniz? Yapılan açıklamada HTC Vive’ın mühendisler için büyük bir serbestlik sağlayacağı belirtiliyor. Normal şartlarda saatler sürebilecek testlerin sanal gerçeklikle anında yapılabileceğine vurgu yapılan açıklamada ayrıca dünyanın farklı bölgelerindeki mühendislerin üretim sürecine doğrudan katkı yapabileceği ve bunun için binlerce kilometre yol kat etmesine ihtiyaç kalmayacağı dile getiriliyor. BMW’nin attığı bu önemli adımın diğer otomobil üreticileri tarafından takip edilip edilmeyeceği ise merak konusu.

İLGİLİ HABERLER