reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone

Vodafone’un “4BUCAKG” tırı 4.5G için yollara düşüyor

Vodafone, 1 Nisan’da hizmete girecek 4.5G teknolojisi öncesinde Türkiye’yi dolaşarak, kullanıcılara 4.5G dünyasını anlatacak. Türkiye’yi ı 4.5G ile tanıştırmak üzere İstanbul’dan yola çıkan “4bucakG” isimli TIR’daki özel teknoloji kurulumu sayesinde tüketiciler 1 Nisan’dan önce 4.5G teknolojisini deneyimleyecek.Vodafone “4bucakG” TIR’ı, kullanıcıların 1 Nisan’dan önce 4.5G hızını deneyimleyebilecekleri ilk ve tek yer olacak.

İstanbul’dan yola çıkan Vodafone “4bucakG” TIR’ı ilk olarak İzmir’e gidecek. Vodafone, 4.5G için düzenlediği Türkiye turuyla Nisan sonuna kadar 1 milyon kişiye ulaşmayı hedefliyor. Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt bu konuyla alakalı şunları söyledi:

“Kullanıcılar, 1 Nisan itibariyle akıllı telefonlarında 4.5G sinyalini gördüklerinde, eskiye göre daha hızlı, yaygın ve kapasiteli bir internet deneyimi yaşayacak. Bu teknolojiyle 3G’nin en az 10 katı hızlara ulaşacağız. Şu anda 100 milisaniye civarında olan gecikme süresi 4.5G teknolojisiyle yaklaşık 10 milisaniyeye düşecek. Bu yüksek veri hızları ve düşük gecikme süreleri sayesinde bilgiye erişimimiz hızlanacak. Vodafone olarak, 4G ve üstü teknolojilerde dünyada en çok ülkede tecrübesi ve altyapısı olan operatörüz. Halihazırda 19 ülkede 4G, 5 kıtada ve 15 ülkede ise 4.5G hizmeti veriyoruz. Şimdi 4.5G teknolojisindeki bu global deneyimimizi Türkiye’ye taşıyarak 81 ilimizde en ücra köşeye kadar en iyi hizmeti vermeyi ve herkesi 4.5G teknolojisi ile buluşturmayı hedefliyoruz. Bu hedefle özel teknolojiler kullanarak tasarladığımız “4bucakG” isimli TIR ile Türkiye’yi dolaşarak kullanıcılarımıza 4.5G teknolojisini yakından tanıma ve bire bir deneyimleme imkanı sunacağız. 1 Nisan itibariyle de tüketicilerimize en hızlı, kapasiteli ve yaygın mobil interneti sağlayacağız. Dijital Dönüşüm’ün Türkiye’nin tamamını kapsaması ve herkesin bir an önce dijitalleşmeyle tanışması bakımından 4.5G teknolojisinin tarihi bir eşik olduğuna inanıyoruz.”

Vodafone “4bucakG” TIR’ında 4G teknolojisiyle alakalı kapsamlı bilgiyi tüketicilere anlatacak. Kullanıcılar, Spotify ve Gameloft köşelerinde 4.5G hızını deneyimleyebilecek. Bununla birlikte ziyaretçiler sanal gerçeklik cihazı Oculus Rift ile oyun oynayarak bu anları 4.5G hızıyla paylaşabilecek. 360 Stand köşesinde ise kullanıcıların SIM kart, akıllı cihaz ve izinli geçiş kontrolleri yapılarak 4.5G teknolojisine hazır olup olmadıkları konusunda bilgi verilecek ve 4.5G’ye hazır hale gelmeleri için gerekli yönlendirmeler yapılacak. Vodafone “4bucakG” TIR’ı hakkında ayrıntılı bilgi için www.4bucakg.com sitesi takip edilebilecek.

VİDEO
https://youtu.be/MqqdFkPgg80