reklamı kapat

POPÜLER

Vodafone

Vodafone 4.5G bir ay boyunca ücretsiz

Vodafone, 4.5G teknolojisi için artık geri sayıma başladı. 1 Nisan sabahı Türkiye’nin dört bucağını 4.5G ile tanıştırmaya hazırlanan Vodafone, 800 ve 900 MHz frekanslarda sahip olduğu kapsama avantajıyla Türkiye’de en geniş kapsamaya sahip operatör olmayı vadediyor.

Vodafone, 1 Nisan’dan itibaren 4.5G Kapsama Haritası, Vodafone Call+, Güvenli Depo ve VoLTE gibi hizmetlerle de Türkiye’de kullanıcıların 4.5G ile genişbant iletişime sahip olmasını sağlamaya hazırlanıyor. Dün gerçekleşen basın toplantısında canlı bağlantıyla Maslak’tan Tuzla’daki Şebeke Operasyon Merkezi’ne bağlanılarak hız testi gerçekleştirildi. Vodafone, gerçekleştirdiği hız testinde Türkiye’de ilk kez 8 farklı bant birleştirilerek 1.5 Gbps hıza ulaştı.

Vodafone’un 4.5G hazırlıklarının anlatıldığı toplantıda konuşan Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, 1 Nisan sabahı itibariyle bağlantılı hayatın 4.5G adında yepyeni bir teknolojiyle anılacağını belirterek, şunları söyledi:

“Vodafone Türkiye olarak biz bunu bir ‘başlangıç’ olarak niteliyoruz; çünkü, 4.5G teknolojisini Dijital Dönüşüm’ün yeni bir sayfası, yarının Gigabit Toplumu’nun giriş kapısı olarak görüyoruz. 4.5G ile birlikte bireylerin hayatına daha yüksek aktarım hızları, daha düşük gecikme süreleri, daha fazla kapasite ve daha çok kalite girerken, kurumlar da daha hızlı, daha etkin ve daha rekabetçi iş süreçlerine sahip olacak. Hem bireyler, hem şirketler, hem de nesnelerin saniyede 1 Gigabit’lik yaygın genişbant bağlantı hızından faydalanabileceği yeni bir toplum düzeni doğacak. ‘Gigabit Toplumu’ adı verilen bu yeni yaşam, gerçek zamanlı, her yerden, her zaman erişilebilen, bireyleri, kurumları ve nesneleri birbirine bağlayan bir internet altyapısı ile gerçek olacak. Biz de mobil alanda 4.5G, sabit hizmetlerde ise evlere kadar gidecek uçtan uca fiber ağlar ile Türkiye’de Gigabit Toplumu’na liderlik etmeyi sürdüreceğiz.”

1 ay kota derdi yok

Kırsal alanlarda da kaliteli 4.5G hizmeti sunabileceklerini belirten Gökhan Öğüt, Vodafone kullanıcılarına müjdeli bir haber daha verdi. Gökhan Öğüt’ün yapmış olduğu açıklamaya göre Vodafone, 4.5G’nin sunacağı yeniliklerle tanıştırmak amacıyla 4.5G deneme kampanyası düzenleyecek. Buna göre, 4.5G uyumlu SIM kart ve akıllı telefona sahip Vodafone aboneleri, Nisan boyunca geçerli olacak kampanyadan yararlanmak için 4bucakG yazarak 4545’e SMS atabilecek. Böylece Vodafone aboneleri, bir ay boyunca kendi tarifeleri dışında hiçbir ödeme yapmadan 4.5G teknolojisini deneyebilecek.