reklamı kapat

POPÜLER

LG HomeChat

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve fırınınızla sohbet etmek ister misiniz? [Video]

Giderek akıllanan teknolojik ürünler kervanına bir süre önce beyaz eşyalar da dahil olmuştu. Farklı yeteneklere sahip, internet bağlantılı buzdolaplarını, biz yokken ortalıkta dolaşıp evi süpüren elektrikli süpürgeleri kanıksadık bile. Ancak LG işi bir adım daha ileri götürmeye kararlı. Şirketin duyurusunu yaptığı yeni servisi HomeChat ile evdeki çamaşır makinesi, buzdolabı ve fırınla akıllı telefonlar üzerinden sohbet etmek mümkün hale geliyor.

Natural Language Processing (NLP) teknolojisini ve özellikle uzak doğu ülkelerinde popüler bir sohbet uygulaması olan Line’ın altyapısını kullanan HomeChat sistemi, LG’nin yeni beyaz eşyalarını uzaktan yönetmek, takip etmek ve hatta onlarla doğrudan iletişim kurmak için kullanabiliyorsunuz. Geliştirilen özel uygulama, “Tatil!, “Dışarıda” ve “Dönüş yolunda” modlarını da kullanmanıza imkan tanıyor.

LG HomeChat
LG’nin yeni nesil akıllı buzdolabı dünyada bir ilk olarak entegre kamerayla geliyor. Buzdolabının ana ünitesinin üst kısmına gömülü kamera, Smart View fonksiyonuyla buzdolabının içini gösteriyor. Bu kamerayı kullanarak buzdolabında eksik olan ne varsa görebiliyor ve alışverişlerinizi bu doğrultuda yapabiliyorsunuz. Kamera, buzdolabının kapısının açılıp kapanmalarını da algılıyor ve her seferinde bir fotoğraf çekerek buzdolabından eksilenleri daha kolay takip etmenizi sağlıyor. Buzdolabının Smart Manager fonksiyonu da yenilikler sunuyor. Buzdolabı üzerindeki ekranı kullanarak kapağı açmadan içindekileri görebiliyor, Tazelik Takipçisi özelliği ile dolaptaki gıdaların son kullanım tarihlerini takip edebiliyorsunuz.

LG HomeChat
Yeni akıllı çamaşır makinesi ise evde olmadığınızda ya da eve dönüş yolundayken tek bir mesajla çamaşırlarınızı yıkamaya başlayabiliyor. Uygulama üzerinden gönderilen “Ne yapıyorsun?” mesajına makine o an yaptığı işlemi belirterek geri dönebiliyor. Dokunmatik bir ekrana da sahip olan makine, Wi-Fi üzerinden indirilebilen farklı yıkama programlarını da çalıştırabiliyor. LG’nin bir diğer akıllı ürünü olan fırının yetenekleri ise biraz daha sınırlı. Tarif Arama uygulamasıyla pişirmek istediğiniz farklı yemekler için tarifler bulabilir, yemeği fırına koyduktan sonra zaman ve sıcaklık ayarlamasını fırına bırakabiliyorsunuz. LG, yeni sistemini ilk olarak Kore’de ardından da ABD’de kullanıma sunmayı planlıyor. Türkiye’de ne zaman görürüz belli değil.

LG HomeChat

VİDEO

İLGİLİ HABERLER