reklamı kapat

POPÜLER

LG çamaşır makinesi Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi [Video]

LG yeni nesil Centum çamaşır makinesinin yeteneklerini gözler önüne sermek için ilginç bir girişimde bulundu. Titreşimi neredeyse tamamen ortadan kaldıran Centum çamaşır makinesi çalışır durumdayken üzerine dev bir iskambil kulesi kuruldu ve LG böylece Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Profesyonel kart toplayıcı Bryan Berg ile gerçekleştirilen rekor denemesinde, Centum çamaşır makinesi bin devirde sıkma programında çalışırken üzerine 48 katlı bir iskambil kulesi kuruldu. Toplamda 12 saat süren çalışma sonrasında yapılan 3 metre 30 santimetre uzunluğundaki iskambil kulesi ile Guinness rekoru kırılmış oldu.

LG Electronics Beyaz Eşya ve İklimlendirme Sistemleri Başkanı Jo Seong-jin konuyla ilgili olarak; “Günümüzün beyaz eşyalarında bulunan üstün teknolojiyi vurgularken aynı zamanda çok özel bir başarı elde eden Bryan’ın bu girişimi bizi oldukça heyecanlandırdı. Günümüzde beyaz eşyalar artık gürültülü ve dikkat dağıtan cihazlar olmak yerine evimizde işlerimizi kolaylaştıran dostlarımız olarak konumlanıyorlar. Yaptığımız bu rekor denemesi beyaz eşyaların geçirdiği bu evrimi vurgulayan oldukça önemli bir girişim” şeklinde konuştu.

LG’nin Centum System teknolojisi, otomobillerdekine benzer şok emicilerle donanmış bir amortisör sisteminden faydalanıyor. Bu sabit kazan sistemi titreşim ve ses seviyesini yüksek oranda düşürüyor. Centum System çamaşır makinesi, dış kazanı destekleyen geleneksel yayları ortadan kaldırarak normal bir konuşmaya eşdeğerdeki 67 dB’lik ses seviyesiyle sektördeki en sessiz sıkma devrine sahip. Ayrıca içinde yer alan daha az sayıdaki hareketli parça sayesinde makinelerdeki yıpranma ve aşınmaların en büyük nedenlerinden biri olan sürtünmeyi de azaltıyor.