reklamı kapat

POPÜLER

İnsan gücüyle çalışan çamaşır makinesi [Video]

Merdaneliler artık çok eskide kaldı ve yerini elektrikle çalışan gelişmiş çamaşır makinelerine bıraktı. Ancak elektriğe ulaşmanın mümkün olmadığı bir yerde çamaşır makineleri kullanılamaz hale geliyor. Kaldı ki elektriğin olmadığı bir yere çamaşır makinesini taşıyıp götürmek de pek akıl kârı değil. Peki kamp yapanlar veya herhangi bir nedenle dışarıda konaklayacak olanlar ne olacak? İşte bu soruya Yirego’nun ürettiği elektriksiz çamaşır makinesi yanıt veriyor.Drumi isimli bu makine yalnızca insan gücüne ihtiyaç duyuyor. Kapak açılıp çamaşırlar makineye yerleştirildikten sonra iç kapak kapatılıyor ve deterjan ile bir miktar su ekleniyor. Sonrasında ise makinenin dış kapağı da kapanıyor. Kullanıcı, makinenin alt kısmındaki pedala basarak tıpkı günümüzdeki çamaşır makinelerinde olduğu gibi çamaşırların döndürülmesini sağlıyor. Yıkama işlemi sona erdiğinde makine üzerindeki ilgili tuşa basarak kirli suyun tahliye edilmesi sağlanıyor. Sudan arındırıldıktan sonra çamaşırlar yeniden döndürülerek kurutma da yapılabiliyor.

Küçük yapısıyla kolaylıkla taşınabilen ve sunduğu renk seçenekleriyle farklı tarzlara da hitap eden Drumi’ye kavuşmak isteyenlerin bir süre daha beklemesi gerekiyor. Şu sıralar ön sipariş aşamasında olan makine 129 dolara sipariş edilebiliyor. Teslimatların ise 2016’nın temmuz ayında gerçekleştirileceği belirtiliyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“İnsan gücüyle çalışan çamaşır makinesi [Video]” için 2 cevap

  1. Tam aradığım şey. Temiz enerji zamanı 🙂

  2. carpenter dedi ki:

    Hadi tamam iyi güzelde ön yıkama nasıl olacak ? hadi ön yıkamayı geçtim içinde su nasıl ısınacak hadi sıcak su koydun bi yerden sonra soğumayacak mı ? Sonra su çamaşırlardan dolayı kirlenmeyecek mi o su nasıl devirdaim edecek ? sonra durulama işlemi nasıl olacak ? durulamadan sonra sıkma nasıl olacak ? falan falan filan ?

    Bende temiz enerji taraftarıyım beyaz eşya üreticisi yada satıcısı da değilim ama bu üründe açıkçası pek mantıklı gelmedi elde yıkamasan daha mantıklı 😀

    Ama yine de tebrik ederim adamlar yapmış emeğe saygımız sonsuz.