reklamı kapat

POPÜLER

Mıknatıslı gövdesiyle telefona yapışan kablosuz şarj cihazı [Video]

Mobil cihazlar akıllandıkça pil süreleri de kısalıyor. Tüm gün elinden telefonu düşüremeyen kullanıcılar için kablosuz alternatifler de artmaya devam ediyor. Rubix‘in kablosuz şarj cihazı mıknatıslı gövdesiyle telefonunuzun en yakın arkadaşı olmaya hazır.

Akıllı telefonlarda yeni trend kablosuz şarj cihazları. Özellikle Samsung’un Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile beraber duyurduğu kablosuz şarj cihazı ile hem işlevsel hem de oldukça şık görünen bu araçları etrafta sık sık göreceğimizin sinyallerini aldık. Rubix’in hazırladığı ON isimli kablosuz şarj cihazı da benzer bir görevi mıknatıslı bir gövdeyle üstleniyor.

Kablosuz şarj cihazları her ne kadar karma karışık kabloları ve priz arama derdini çözüyor olsa da şarj ederken telefonu kullanamamak gibi bir derde çare olmuyor. Kickstarter projesi olan ON manyetik bir gövdeyle geliyor. Aynı isimli telefon kılıfı sayesinde telefonu şarj ederken, mıknatıs aracılığıyla gövdeye yapışarak telefonu kullanmaya engel olmuyor. Ancak tabii “inceliğiyle övünen” cihazınızın takoz kalınlığına ulaşıyor olması da kaçınılmaz bir gerçek çünkü ON’un kalınlığı 13,9 mm.

5.000 mAh pil gücüne sahip olan ON şarj cihazı, kılıf olmadan da Qi pile sahip cihazlarda kullanılabiliyor. ON kılıf ise iPhone 6 için tasarlanmış ancak ulaşılacak Kickstarter başarısına göre iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge için de üretilebileceği belirtiliyor. ON şarj aleti 69 dolar fiyat etiketiyle, ON kılıf ise 39 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. İkisini beraber 99 dolara Kickstarter‘dan satın almak da mümkün. 80 bin dolar hedefi olan ON şarj cihazı ve kılıfının ağustos ayında kullanıcılara ulaştırılması bekleniyor.

VİDEO