reklamı kapat

POPÜLER

kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı
kablosuz şarj cihazı

Tasarımıyla çok şaşırtan kablosuz şarj cihazı [Galeri]

Bu kablosuz şarj cihazı tasarımı hem akıllı telefonunuzu şarj etmek hem de pervane tasarımıyla çalışma masası fanı olması için tasarlandı.

Teknolojinin hızına yetişen donanım ürünleri hayatımızı da kolaylaştırıyor. Kablolardan sıkılanlar için önemli bir alternatif sunan kablosuz şarj cihazları yıllardır hayatımızda yer alıyor. Şimdi ise karşımızda Güney Kore’deki Jeju Adası kıyılarının hemen yakınında bulunan açık deniz rüzgar çiftliğinden ilham alan bir kablosuz şarj cihazı bulunuyor. Bu konsept ürünün şarj özelliği yanında şaşırtıcı şekilde bir de masa fanı olma gibi bir özelliği bulunuyor. Tasarımsal olarak gerçekten çok dikkat çeken ürün, gerçeğe dönüşmesi umut edilenler arasında başı çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rüzgar çiftliklerinden ilham alınan kablosuz şarj cihazı farklı tasarıma sahip

Bu tasarımın arkasında Do Hyeung Kim yer alıyor. Tasarım için rüzgar çiftliklerinden ilham alan Kim, beyaz tasarımı minimal çizgilerle buluşturarak bu yılın tasarım çizgisinin içinde kalmayı tercih etmiş. Masanızın üzerinde hem estetik bir obje olarak durabilen bu cihaz, aynı zamanda telefonunuzu şarj edebilmenizi ve serinlemenizi sağlıyor. Kim, Jeju Adası‘nı çevreleyen koşulları bu tasarımında yansıtmak istemiş ve bu tasarıma yönelmiş. Bahsi geçen Jeju Adası, Güney Kore’nin en güney kesimlerinde yer alan bir bölge olarak biliniyor. Adanın yüzde 90’nı ise bazalt ile örtülü. Kara iklimine kıyasla okyanus iklimindeki sıcaklık, yüksek yağış ve şiddetli rüzgarlarla kendini gösteriyor. Bu mevsim karakteristliği nedeniyle de Jeju Adası’nda büyük bir rüzgar çiftliği bulunuyor. Bu rüzgar çiftliği de bir ürüne ilham vermiş gibi duruyor.

İlginizi çekebilir

Akıllı telefonunuzu her şeyden koruyan kılıf karşınızda: PhoneGlass