reklamı kapat

POPÜLER

Avengers 4 Avengers Endgame

Teorilerle beraber Avengers 4 fragmanında kaçırmış olabileceğiniz detaylar

Heyecanla beklenen Avengers 4 fragmanı nihayet yayınlandı. Avengers Endgame ismini açıklayan filmin fragmanındaki sahneleri detaylarıyla inceliyoruz.

Artık Avengers Endgame ismiyle anacağımız Avengers 4, fragmanın açılışını Tony Stark ile yapıyor. Dağılan Iron Man kaskının başında duran ve durumu hazmetmeye çalışan Stark, Pepper Pott için bir mesaj hazırlıyor. Burada Iron Man’in yemeğinin bittiğini ve oksijeninin de tehlikeli bir şekilde azaldığını öğreniyoruz. Özel kostümü ise işe yaramaz duruma gelmiş. Peki bu durumda Tony Stark’ı buradan kim kurtaracak? Akıllara gelen ilk ihtimal bu fragmanda görünmeyen Captain Marvel. Avengers: Infinity War sonundaki ek sahnelerde Nick Fury’nin toza karışmadan önce Captain Marvel’a bir mesaj bıraktığını görmüştük. Bu durumda Iron Man için eve dönüş bileti, uzayda rahatlıkla hareket eden Captain Marvel olacak gibi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Asıl cevap Captain Marvel değil Scott Lang olabilir

Fragman hemen Infinity War’un bittiği yerden başlamış gibi görünüyor. Ancak bu durum sizi yanıltmasın. Bir noktada filmin gelecekte geçeceği belirtilmişti. Infinity War fragmanından da alıştığımız yanıltıcı noktalarla yüz yüze olabiliriz. Bunu her zaman göz önünde bulundurmakta fayda var. Öte yandan bu fragman yas tutan bir Captain America ve hasar kontrolü yapan bir Bruce
Banner içeriyor. Banner’ın baktığı “ölenler” listesinde Scott Lang de görünüyor. Bunun sebebi Ant Man and the Wasp filmininin ek sahnesinde Lang’in Kuantum Evreni’nde sıkışmış olması. Lang dışında herkesin toza karışmasıyla beraber Lang’i oradan çıkaracak kimse bulunmuyordu.

İşte tam bu yüzden fragmanın sonundaki Lang sahnesi hayli ilginç. Çünkü Lang bir şekilde Kuantum Evreni’nden çıkmış gibi görünüyor. Lang “Birkaç yıl önce havalimanında tanışmıştık” diyor. Burada Civil War filmine kısaca gitmek gerekirse, Civil War ile Infinity War arasında 2 yıl bulunuyor. Bu sahnelerin bu sebeple Infinity War’daki olaylara yakın bir zamanda geçtiği düşünülüyor. Scott Lang ve Kuantum Evreni ise işleri değiştirebilecek ana nokta olabilir. Her ne kadar umutlar Captain Marvel’a ve onun gücüne bağlansa da, esas iş bitirici Scott Lang olacak gibi.

Ronin kısmında ise işler karışıyor. Hawkeye’ın Ronin dönüşümü çizgi romanlarda da travmatik bir olay sonucu gerçekleşiyor. Ancak çizgi romanda Hawkeye “ölümden döndürüldüğü” için eski kişiliği yerine yeni bir karaktere dönüşüyor. Burada ise benzer bir travma hikayesi görmemiz olası. Bunun da Hawkeye’ın ailesi kaybetmesi olabileceğini düşünüyoruz. Fragmanda “We lost family” derken Hawkeye sahnesinin girmesi de buna işaret ediyor. Black Widow’un onu görünce şaşırmasının en büyük sebeplerinden biri ise karakterimizin değişen motivasyonu ve vahşileşen eylemleri gibi görünüyor. Ronin ve Black Widow karşılaşması ise “daha gelecek” bir zaman diliminde geçiyor hissi veriyor. Çünkü Infinity War sonrası yaşanaların ardından Hawkeye’ın yeni kimliğine bürünmesi zaman alacaktır diye düşünüyoruz. Bu da fragmanda yer alan ve filmin “geleceğe” bağlanacağı konusundaki en büyük ipucu.

Fragmanın sonlarına doğru Black Widow ve Captain America’nın ise bir plan üzerine konuştuğu görünüyor. Ancak bu plan Iron Man’i kurtarmakla mı ilgili yoksa Thanos’un yaptıklarını geri döndürmekle mi o kısmı net değil. Ancak Captain America’nın tüm umutlarını bu plana yatırdığı belli oluyor.

Avengers 4, ya da resmi adıyla Avengers Endgame, 26 Nisan 2019‘da vizyondaki yerini alacak.

İlgili video

Avengers Endgame fragmanı