reklamı kapat

POPÜLER

OPPO MeshTalk

OPPO’dan telefonlar arası iletişime yeni bir bakış açısı getiren ilginç sistem: MeshTalk [Video]

Akıllı telefon tarafının yükselen firması OPPO, kısa süre önce MeshTalk isimli çok ilginç bir teknolojinin daha tanıtımı yaptı. Firma telefonlar arasına iletişime yeni bir yaklaşım getiriyor.

Pazarın en yenilikçi firmalarından OPPO, MWC Shangai kapsamında şaşırtan bir teknolojinin daha gösterimini yaptı. Firmanın MeshTalk adını verdiği bu teknoloji, destekli cihazlar arasında Wi-Fi, Bluetooth ya da mobil bağlantı olmadan mesaj aktarımı yapılmasına imkan tanıyor. Henüz tam olarak nasıl çalıştığı açıklanmayan teknoloji, metin yanında ses aktarımı da yapabiliyor. Walkie Talkie altyapısını farklı bir seviyeye çıkaran teknolojinin, 3 km içerisinde sorunsuz olarak çalıştığı söyleniyor. Gelecekte birbirine yakın oturan kişilerin iletişimini değiştirecek gibi duran teknoloji, çalışmak için düşük güce ihtiyaç duyuyor. Bu sistemin özel bir çip üzerine kurulacağı anlaşılırken, altyapının oldukça güvenli olduğundan bahsediliyor. OPPO, 72 saat boyunca görev yapabilecek MeshTalk temelli telefonlardan da bahsediyor. Bu sistemin ne zaman kullanıma gireceği ise henüz bilinmiyor.

OPPO MeshTalk

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO bugün MeshTalk yanında bi ekran altı kamera teknolojisiyle de dikkat çekti

Kısaca tekrardan hatırlamak gerekirse çentikleri, motorlu sistemleri ve ekran deliklerini tarihe gömecek bu yeni teknoloji, kamerayı ekranın altın alıyor ve böylece tam ekran deneyimi getiriyor. Pazarın en yenilikçi isimleri arasında yer alan firma, burada özel bir şeffaf materyale sahip ekran kulanıldığını belirtiliyor. Özel yazılım algoritmasıyla bu ekran katmanının etkisini ortadan kaldırdıklarını belirten firma, USC (Under-screen Camera) adını verdiği modülün normal selfie kameralarından daha büyük sensör kullandığını da belirtiyor.