reklamı kapat

POPÜLER

Apple Samsung

Düşük satışların sonucu ağır mı olacak? Apple’dan Samsung’a dev ceza ödemesi!

Teknoloji devi Apple, düşük satışlar nedeniyle Samsung tarafına büyük bir ceza ödeyecek gibi görünüyor. Konu hakkında önemli detaylar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bilgiler doğru çıktı. Sağlam kaynaklardan gelen bilgiye göre Apple, Samsung’a 170 milyon dolardan fazla bir ceza ödemesi ile karşı karşıya. Henüz yüzde 100 kesin olmayan bu detayın arkasında iPhone modellerine yönelik talebin düşük olması yer alıyor. Apple hatırlarsınız yeni modellerine talep yüksek olmayınca (Fiyat ve yenilik eksikliği nedeniyle) üretim kapasitesini ciddi şekilde düşürmüştü. Bu cihazlarda kullanılan OLED ekranlar için Samsung ile belirli miktarların garanti edildiği büyük anlaşmalar yapan Apple, bu nedenle Samsung’tan 100 milyon birimlik anlaşmalara rağmen yeterli alım yapmadı. İşte bu durum nedeniyle ortaya çıkan 170 milyon dolarlık cezanın, nakit olarak ödenmeme ihtimali de bulunuyor. Çünkü Apple’ın bu durumu MacBook ve iPad‘ler için verilen büyük OLED ekran siparişleri ile çözeceği belirtiliyor. Bu iki taraf için de en mantıklı çözüm gibi görünüyor. Bu paranın her iki isim için de hiç ama hiç büyük olmadığı açıkça görülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, yakın zamanda karşımıza ne çıkaracak? 

Apple‘dan bu yıl da üç yeni iPhone modeli geliyor. Bunlar XI, XI Max ve XR 2019 modelleri. Bu arada firmanın yeni iPhone’lar ile 16 inç MacBook Pro modelini tanıtması da bekleniyor. OLED değil LCD ekranla gelecek dizüstünün, yeni bir tasarımı kullanacağı tahmin ediliyor. Firmanın önümüzdeki yıl OLED ekranlı MacBook Pro ve iPad tanıtacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın WWDC 2019’da tanıttığı en yeni ürünleri