reklamı kapat

POPÜLER

Apple iOS 12

Çok merak edilen iOS 12’yi 17 Eylül tarihinden önce indirme [Nasıl Yapılır?]

Apple‘ın yeni mobil işletim sistemi iOS 12, 17 Eylül tarihinde herkes için kullanıma çıkıyor. Ancak isteyenler sürüme daha önceden erişebiliyor.

iOS 11’in yerini alacak Apple iOS 12, büyük iPhone etkinliğinde açıklandığı kadarıyla 17 Eylül tarihinde herkes için indirmeye açılıyor. iOS 11’i alan tüm cihazlara gelecek sürüm, iPhone ve iPad sahipleri tarafından merakla bekleniyor. Ancak yeni sürüme geçmek için bu tarihi beklemek zorunda değilsiniz. Çünkü firma şu an iOS 12’nin Golden Master sürümünü gönderiyor. Golden Master artık son sürüm olarak geçiyor ve 17 Eylül tarihinde gelecek olan sürüm ile arada fark olmayacağı söyleniyor. Zaten oldukça büyük bir boyuta sahip olan Golden Master sürümünü indirmek için Apple geliştirici programına ya da  herkese açık beta programına kayıtlı olmak yeterli oluyor. Daha sonra sürüm direkt olarak cihazların “Yazılım güncelleme” bölümünden indirilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yüklendiği cihazları beta haliyle bile daha stabil ve hızlı hale getiren sürüm, oldukça büyük beğeni topluyor. Bu sürümü iOS 11’de yaşanan basit hatalar nedeniyle stabilite / performans üzerine kuran firma, esas yenilikleri önümüzdeki yıla saklıyor. Yeni mobil işletim sistemi iOS 12, satıştan kaldırılan iPhone X‘un şikayet edilen birçok sorununu ortada kaldırıyor. Baktığımız zaman artık Face ID’ye birden fazla yüz eklenebiliyor. Ya da uygulamaları kapatmak için üzerine basılı tutulması gerekmiyor.

Apple dün akşam karşımıza üç yeni iPhone ile çıktı

Firma büyük ses getiren iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modellerini tanıttı. Buna ek olarak Apple Watch Series 4 de tanıtılanlar arasındaydı. Bunun haricinde bir donanım duyurusu yapmayan firma, bazı beklentileri boş geçti.

İlgili Video

Firmanın yeni akıllı telefonları