reklamı kapat

POPÜLER

Marka tarihinin en güçlü dizel motoruyla gelecek; Skoda Kodiaq RS için geri sayım vakti [Video]

Önümüzdeki ay içerisine sahneye çıkacak olan Skoda Kodiaq RS, her yönüyle büyük bir beklenti yumağının ortasına iniş yapacak.

Paris Otomobil Fuarı’nın zengin standlarından birisine sahip olan Skoda, elektrik ve performans konusunda bir hayli hareketli günler geçirecek. Ekim ayı itibarıyla ürün gamı için iki önemli modeli karşımıza çıkartacak olan Çek üretici, uzun bir süredir gündemde olan Kodiaq RS‘i de organizasyona getiriyor. Tanıtımı öncesinde bilgilerinin yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladığı model, Skoda’nın vRS performans rozeti için de bir ilk olacak. Bu rozeti ilk kez bir SUV modelinde görecek olan bizler de haliyle büyük bir beklenti içerisindeyiz. Aslında bu beklentilerin üst noktada konumlanmasının önemli sebeplerinden birisi şimdiden elimizde. Marka tarihinin en güçlü dizel motorunu barındıracağına dair detayları var olduğu Kodiaq RS, 2.0 litrelik bi-turbo destekli bu makinesiyle 240 PS‘lik güce sahip olacak. Dört tekerlekten çekiş sistemi ve adaptif süspansiyon mimarisini de atlamamak gerek elbette.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylara ilk bakış

Skoda’nın resmi kaynaklarından paylaştığı detaylı ipucu videosunda Kodiaq RS’in bir çok farklı elementiyle ilgili bilgi almak mümkün. Dış tarafında yaklaşık 360 dereceyi bulan çizgisel detayların görüldüğü aracın dijital sürücü ekranı da bu bağlamda karşımıza çıkıyor. Donanımsal olarak bilmemiz gereken önemli noktaların başında ışıklandırmalar geliyor. Bunun nedeniyse Kodiaq RS’in full-LED far grubunu standart olarak barındıran ilk Skoda modeli olması. Sürüş dinamikleri bazından da standartların üzerinde limitler barındıracak olan modelin asfalt deneyimi doğrusun söylemek gerekirse bizim biraz daha fazla merak ettiğimiz noktaların başında geliyor. “Yarış Mavisi” adında özel bir renk seçeneğini de barındıracak olan otomobille ilgili detayları LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.