reklamı kapat

POPÜLER

Oppo F11 Pro

Türkiye’ye de gelen Oppo’nun tasarımıyla dikkat çeken yeni modeli

Türkiye pazarında aktif olarak yer alan firmalardan Oppo, yeni bir akıllı telefon modeliyle daha gündemde geldi. Oppo F11 Pro isimdeki model gerçekten oldukça şık görünüyor.

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında tanıtılması beklenen Oppo F11 Pro, tasarımsal olarak karşımızda bulunuyor. Resmi posteri sızdırılan telefon, görebileceğiniz üzere bir çentiğe sahip değil. Bunu gövdeden çıkan ön kamera sayesinde mümkün kılan model, arkasında merkeze yerleştirilen çiftli kamera sistemi taşıyor. Buranın merkezinde ya Samsung ISOCELL GM1 ya da Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel bir kamera yer alıyor. Gövdeden çıkan ön kamerası ise tam 32 megapiksel çözünürlükte olacak telefon, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor. Çerçeveleri oldukça ince olan Oppo F11 Pro, geçişli gövdesiyle çok dikkat çekeceğe benziyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo F11 Pro firmanın 10x zoom teknolojisine sahip olmayacak

Hatırlamak adına bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Bu yeni sistem firmanın MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Geliştirilen bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. Kişilere geniş bir çekim esnekliği getiren 10x zoom teknolojisi, çift görüntü sabitleme sistemiyle 10x çekimleri oldukça keskin şekilde yakalayabiliyor.

İlginizi Çekebilir

Indieogogo üzerinden satışa açılan ilginç telefon Meizu Zero