reklamı kapat

POPÜLER

Oppo F11 Pro

Türkiye’de de satılacak Oppo F11 Pro modelinin önemli bir gizemi çözüldü

Türkiye pazarında aktif olarak yer alan firmalardan Oppo, F11 Pro adını verdiği bir model geliştiriyor. Dikkat çeken akıllı telefon modeli Oppo F11 Pro için önemli bir detay da netleşmiş durumda.

Resmi olarak MWC 2019 kapsamında tanıtılması beklenen Oppo F11 Pro, tasarımsal olarak geçtiğimiz hafta ortaya çıkmıştı. Ön yüzünde hiçbir çentik bulunmayan telefonun, ön kamerası merak uyandırmıştı. İşte bu detay firma tarafından resmi olarak ortaya çıkartıldı. Yayımlanan aşağıdaki videoda da görebileceğiniz üzere telefonda gövdeden çıkan bir 32 megapiksel ön kamera bulunuyor. İlk olarak Vivo NEX S modelinde gördüğümüz bu kızaklı sistem, telefonun tasarımını oldukça değiştiriyor.  Bildiğimiz kadarıyla Oppo F11 Pro arkasında ise merkeze yerleştirilen çiftli kamera sistemi taşıyor. Buranın merkezinde ya Samsung ISOCELL GM1 ya da Sony IMX586 sensörlü 48 megapiksel bir kamera yer alıyor. Parmak izi sensörünü arkasında taşıyan cihaz, ince çerçeveleri ve geçişli gövdesiyle çok dikkat çekiyor ve merak ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oppo son dönemde sık sık 10x zoom teknolojisiyle gündeme geliyor

Bu kamera teknolojisi sayesinde akıllı telefonlarda 10x zoom (10 kat kayıpsız yakınlaştırma) dönemi başlıyor. Bu yeni sistem firmanın MWC 2017 kapsamında duyurulan “5x Precision Optical Zoom” teknolojisi üzerine kuruluyor. Geliştirilen bu teknoloji, çiftli kurulum ile 5 kat optik yakınlaştırma getiriyor. Yatay konumda yerleştirilen lens kombinasyonuna ışığı prizma ile aktaran şirket, burada periskop’lardan ilham alınan bir tasarım kullanıyor. Benzer şekilde çalışan yeni altyapıda kişilere 15.9 – 159 mm aralığını sunan firma, böylelikle geniş açı ile zoom yeteneğini bir araya getiriyor. Bu teknolojinin F11 Pro’da yer alması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın tasarımıyla dikkat çeken R17 Pro modeli