reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Axon 30

İkinci nesil ekran altı kameralı ZTE Axon 30 için hem iyi hem kötü haber

Yen nesil ekran altı kamera teknolojisine sahip ZTE Axon 30 modeli için tanıtım öncesinde önemli detaylar veren bir video çıktı.

Hep söylediğimiz gibi akıllı telefonların çerçevelerini inceltmek adına kullanılan ekran çentikleri, selfie kamerasını barındıran ekran delikleri ve motorlu pop-up sistemler ekran altı kamera teknolojisi ile ortadan kalktı.

Ancak ilk çözümler hiç ama hiç iyi çıkmadı. Kameranın ekran altında kaldığı kısım, ekran üstünde kare şeklinde açık şekilde görünüyordu. Bu durumu ilk olarak ZTE Axon 20 5G gözler önüne sermişti.

27 Temmuz tarihinde lanse edilecek 5G destekli ZTE Axon 30 modelinde ise ekran altı kamera gerçekten gizli hale gelmiş durumda. Haberimizin iyi kısmı da tam olarak bu. Yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere kamera gerçekten ekran altına gizlenmiş ve dışarıdan bakınca kesinlikle belli olmuyor.

Haberin kötü kısmı ise selfie kamera performansı oldu. Yine yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere Axon 30’un selfie kamerası performansı iyi değil. Gösterilen örneklerde maalesef kesinlikten uzak fotoğraflar karşımıza çıkıyor.

Selfie kamera performansında durum Axon 20 5G kadar kötü değil ancak yine de beklentilerin çok altında yer alıyor. Bu açıdan telefonun birçok kişinin radarından çıkacağı görülüyor.

ZTE Axon 30, ekran altı kamerada dikkat çekecek

Telefon sızanlara baktığımız zaman 6,92 inç FullHD+ OLED ekrana sahip. Ekran altı kamerası 16 megapiksel çözünürlükte olan telefon, gücünü Snapdragon 870 işlemciden ve en üstte 12 GB RAM’den alıyor.

Üst depolaması 512 GB olan telefon, arkasında 64 megapiksel + 8 megapiksel + 5 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getiriyor. Kutusundan Android 12 ile çıkan telefon, direkt olarak yukarıdaki tasarımı taşıyor.

Bu modelin Türkiye’de de satılma ihtimali bulunuyor ancak bunun çok düşük bir ihtimal olduğunu belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’dan ilginç akıllı telefon konsepti