reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan akıllı telefonlara özel yeni güvenlik çipi

Samsung, ikinci nesil güvenlik çipinin duyurusunu gerçekleştirdi. Geliştirilen çip, akıllı telefonları yazılım ve donanım saldırılarına karşı koruyor ve kullanıcı verilerini güvende tutuyor.

Şirketin S3FV9RR olarak adlandırdığı çip mobil ödeme ve önyükleme gibi görevlerde koruma sağlıyor. Samsung güvenlik çipinin bilgisayar işlemcisinden bağımsız olarak çalıştığını ve bu sayede cihaz üreticilerinin gelişmiş güvenlik koruma önlemleri alabileceğini belirtiyor. Şirket, yeni güvenlik çipinin üçüncü çeyrekte piyasaya sürüleceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung yetkilisi, “Bu ürün akıllı cihazlara uygulandığında üreticilerin siber güvenlik için ek yazılım geliştirmesi gerekmeyecek, çünkü çip zaten donanım ve yazılım açısından siber güvenlik önlemleri içeriyor.” dedi. Yetkili “Çip ayrıca cihaz üreticilerinin ürün geliştirme sürelerini azaltmalarına da yardımcı oluyor”dedi.

Samsung, yeni çipini Galaxy Note 20’de de kullanmaya hazırlanıyor

Şirket akıllı cihazlar için geliştirdiği ilk güvenlik çipini geçtiğimiz şubat ayında tanıtmıştı. Güvenlik çipi Galaxy S20 modellerinde yer almıştı. Geliştirilen güvenlik çipinin ağustos ayında tanıtılması beklenen Galaxy Note 20 ailesinde de yer alacağı konuşuluyor.

Samsung’un 120 Hz’lik desteğini QHD+ çözünürlükte de sunacağı die getiriliyor. Samsung’un S20 Ultra modelinde tercih ettiği 108 megapiksellik kameranın bu modelde de karşımıza çıkması bekleniyor. Bu modelde kameranın daha gelişmiş olacağı da söyleniyor.  Telefonun ön kamerasında herhangi bir yeniliğin yapılıp yapılmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

İlginizi çekebilir

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!