reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’dan çip üretimine devasa bütçe

Şu sıralar Galaxy Fold sebebiyle zor günler geçiren Samsung, şirketin yol haritasını Bloomberg’e paylaştı. 2030 yılına kadar dünyanın önde gelen çip üreticisi olmak için Samsung, 116 milyar doları gözden çıkarmış durumda.

Şirket, mobil hafıza çipi konusunda lider olsa da gelirlerini daha da artırmayı planlıyor. Samsung’da yarı iletken bölümü 2018 faaliyet gelirinin dörtte üçünü oluşturuyor. Apple’ın Samsung imzalı ekran ve hafıza çipi kullandığını göz önüne alırsak şirket açısından hafıza çipinin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor. Huawei ve Apple, Huawei P30 Pro ve iPhone Xs modellerinde sırasıyla Kirin 980 ve A12 Bionic işlemcilerini tercih ediyor. Şirket de Huawei ve Apple gibi kendi işlemcisini akıllı telefonlarında tercih ediyor. Şirketin Apple ve Huawei’yi geçecek bir mobil işlemci hazırlığı içinde olduğu söyleniyor. Bu konuda yatırımlarını sürdüren şirketin mobil işlemci birimini daha da güçlendireceği belirtiliyor. Mobil işlemci bölümünü güçlendirmek için büyük harcama planlarıyla şirket, 15.000 yeni araştırma ve üretim işi yaratmayı bekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, yarı iletken biriminden büyük kar elde edecek

Uzun vadede şirketin yarı iletken üretiminden büyük karlar elde etmesi bekleniyor. Şirketin bu alanda rakipleriyle sıkı bir yarışın içinde olacağını söyleyebiliriz. Önümüzde dönemde piyasaya sürülecek cihazları merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Firmanın ekran sorunlarıyla gündeme gelen katlanabilir modeli