reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Spring

Avrupa’nın en uygun fiyatlı elektrikli otomobili Dacia Spring ve öne çıkan özellikleri

Dacia, markanın yüzde 100 elektrikli ilk modeli olan Dacia Spring’i otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. Avrupa’nın en ulaşılabilir yüzde 100 elektrikli otomobilini simgeleyen konsept Dacia Spring, geniş kitlelere kolay ve kaliteli mobiliteye erişim sağlıyor. 4 kişilik oturma kapasitesine sahip olan 5 kapılı otomobil, tam dolu bataryayla 200 kilometrelik bir menzil sunuyor.

Renault Grubu’nun 10 yıllık deneyiminden faydalanan konsept Dacia Spring, mat turuncu tonlarla zenginleştirilmiş pastel grisi karoseriyle dikkat çekiyor. Spring özel bir far tasarımıyla geliyor. Ön kısımda, yüzde 100 LED projektörler iki bölüme ayrılıyor. Üst kısımda yatay bir hat ve tampona entegre 4 grafik bileşen göze çarpıyor. Arka kısımda, yine yüzde 100 LED olan 4 far bir çift Y oluşturuyor. Bu görsel tarz, Dacia modellerin gelecekteki far tasarımını oluşturuyor.

Yüzde 100 elektrikli motoru ve günlük kullanıma yönelik pili ile Spring, hem şehir içi hem de şehirler arası kullanım için uygun. Spring sağlamlığı ile elektrikli otomobil tüm avantajlarını bireysel ve filo müşterileri için ulaşılabilir hale getiriyor.

Spring, sahip olduğu özellikler ile araç paylaşım filosu gibi yeni mobilite hizmetleri için ideal bir çözüm haline geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dacia Spring satış fiyatı belli oldu mu?

Şirket, ilk elektrikli otomobilinin makul bir fiyattan satışa sunulacağını belirtse de konsept otomobilin net satış rakamını henüz paylaşmadı. Konsept otomobilin önümüzdeki yıl satışa sunulacağını da belirtmekte yarar var.

İlginizi çekebilir

2020 Renalt Captur tanıtıldı! İşte bilmeniz gerekenler