reklamı kapat

POPÜLER

Fujifilm X-H1

Yeni Fujifilm X-H1, çok iddialı özelliklerle geliyor

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının önemli ismi Fujifilm, son dönemde X-H1 modeliyle gündeme geliyor. Ortaya çıkan son detaylar ise Fujifilm X-H1‘in teknik açıdan oldukça dikkat çekici olacağını gösteriyor.

Fujifilm X-H1, şirketin orta format aynasız fotoğraf makinesi GFX-50S ile benzer ancak daha ufak bir gövde üzerine kuruluyor. Bu açıdan oldukça kaslı bir tasarımı bulunacak model, suya ve toza karşı da dayanıklı olacak. X-Trans APS-C sensörlü X-T2 ile aynı işlemciye kullanacak X-H1, söylendiği kadarıyla sensör bazlı görüntü sabitleme yapabiliyor. Yani elde video çekimlerinde çok daha pürüzsüz sonuçlar sunacak model, 4K çözünürlükte saniyede 30 kare video çekebilecek. Çözünürlük Full HD‘ye çekildiği zaman saniyede 120 kareyi görebileceği belirtlne model, söylendiği kadarıyla özellikler düşük ışık performansıyla fark yaratacak. Bu noktada Sony A7S kadar iyi ISO performansının olacağı belirtilen aynasız fotoğraf makinesi, X-T2‘den de daha iyi video kalitesi sunacak. Arkasında hareketli bir LCD ekran, üzerine ise siyah beyaz bilgi ekranının yer alacağı söylenen model, WP-126s batarya kullanacak.

Fujifilm X-H1

Fujifilm X-H1 video tarafında öne çıkıyor

2018 Şubat ayında lanse edilmesi beklenen yeni aynasız fotoğraf makinesi, gerçekten oldukça merak uyandırıyor. Özellikle video tarafına yönelik bir model olacağı açıkça görülen X-H1, 1.900 ila 2.000 dolar arası bir fiyat etiketine sahip olacak. Şirket buna ek olarak X-F10, X-F100, X-T3, GFX 50R ve GFX 100S modelleri üzerinde de çalışıyor.

Not: Görseller temsilidir