reklamı kapat

POPÜLER

Atari VCS

Çıkışı yılan hikayesine dönen Atari VCS konsolun satış tarihi ortaya çıktı

Atari’nin yaklaşık iki yıl önce duyurusunu gerçekleştirdiği Atari VCS isimli oyun konsolunun çıkışı defalarca ertelenmişti.

İki yılda çıkış tarihi tam bir yılan hikayesine dönen konsolun çıkış tarihi nihayet belli oldu. Bu ayın ortasında yurt dışında satışa sunulacağı açıklanan oyun konsolundan ilk etapta 500 adet üretildiği ve bu konsolların Indiegogo üzerinden satın alan kullanıcılara gönderileceği belirtiliyor. Geri kalan 11.597 adet konsolun ise ilerleyen aylarda kullanıcılara teslim edileceği söyleniyor. Retro bir çizgi sunması için gövdesinde ahşap malzemenin tercih edildiği Atari VCS klasik joysticklerle veya modern kontrollerle satın alınabiliyor. Nostalji yaşamak isteyen oyun tutkunları için Atari imzalı konsol iyi bir tercih görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyun konsolunda özel tasarlanmış AMD ekran kartı ve işlemci bulunuyor. Linux işletim sistemi kullanan Atari VCS HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarını barındırıyor. Son bilgilerde 4K çözünürlük, HDR ve 60 FPS desteğine sahip olduğu belirtilen ürün, söylendiği kadarıyla 100 adet firmanın klasik oyunu ön yüklü olarak geliyor.

Atari VCS satış fiyatı ne kadar?

Wi-Fi, Bluetooth 5 ve artırılabilir depolama alanı oyun konsolunun sunduğu diğer özellikler arasında. Oyun konsoluna gare, klavye web kamerası, mikrofon veya hoparlör bağlanabiliyor. Üç farklı renk seçeneğiyle gelen konsolun yurt dışı satış fiyatı ise yaklaşık 390 dolar.