reklamı kapat

POPÜLER

Atari oyun konsolu piyasasına geri dönüyor! [Video]

Bir zamanların efsane konsollarını üreterek oyun tarihine adını altın harflerle yazdıran ancak maalesef günümüzde donanım üretimini bırakan Atari, konsol dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Atari’nin YouTube kanalına yüklediği esrarengiz video, oyuncular arasında heyecan yaratmış durumda.

Söz konusu tanıtım videosuna cihazın bazı kısımları gösteriliyor ve sonrasında ışıklı bir Atari logosu karşımıza çıkıyor. Videonun başlığında ise Atari’nin uzun yıllardır üzerinde çalıştığı bir cihaz olduğundan bahsediliyor. Atari’nin PlayStation’a veya Xbox’a rakip bir konsol çıkarma ihtimaline pek sıcak bakılmıyor. Bunun yerine Nintendo’nun NES Classic Mini ile yaptığı gibi nostaljik bir cihaz çıkararak geçmişe özlem duyan oyuncuların eski oyunları oynayabilmesini sağlayacak bir konsol hazırlığında olduğu düşünülüyor. Maddi anlamda eski günlerini mumla arayan Atari’nin bu tarzda bir konsolla kasasına önemli bir miktar para koyabileceği düşünülüyor.

Atari Box isimli cihazın özellikleriyle ilgili herhangi bir bilgi bulunmasa da konsolun tasarımı bize Atari 2600 efsanesini hatırlatmış durumda. Dolayısıyla aynı tasarımla modern bir konsol görürsek şaşırmayalım. Eğer Atari’nin tanıtacağı ürünün ne olduğunu merak ettiyseniz Atari Box sitesine buradan ulaşarak mail adresinizi bırakabilir ve cihaz tanıtıldığında ilk olarak haberdar olabilirsiniz. Yayınlanan tanıtım videosuna ise haberin görselinden ulaşabilirsiniz.