reklamı kapat

POPÜLER

Seagate, PS4’e özel 2 TB’lık ilk harici diskini tanıttı

PlayStation 4 ilk olarak piyasaya sürüldüğünde harici depolama alanı desteği sunmamasıyla sık sık eleştirilmişti. Özellikle konsolun 500 GB modelini alanlar yalnızca birkaç oyun yükledikten sonra bile alan sıkıntısı yaşamaya başlamış ve bazı oyunları silmek zorunda kalmıştı. Hatta 1 TB alan bile sıkı oyuncular için yeterli gelmedi. Sony nihayet oyuncuların bu çağrısına kulak verdi ve geçen aylarda yayınladığı dev bir güncellemeyle harici depolama desteği sundu. Dünyaca ünlü depolama birimi üreticisi Seagate, PS4 için ilk harici depolama çözümünü tanıttı. 

Geçen günlerde Xbox One için yeni harici diskini tanıtan Seagate, bu kez de PS4 için benzer bir duyuru gerçekleştirdi. Fakat farklı olarak Xbox One için geliştirilen harici disk 8 TB’a kadar veri depolayabiliyorken PS4’ün harici diski 2 TB veri depoluyor. Seagate’in uzun yıllardır ilk defa PS4 için böyle bir ürün geliştirdiğini düşünürsek yakın gelecekte daha yüksek kapasiteli modellerin gelebileceğini söylemek mümkün. Sadece tek bir oyunun bile 50-60 GB arasında bir alan kapladığı göz önüne alındığında 2 TB bile az gibi görünüyor. Buna rağmen birçok oyuncu için harici disk hayat kurtarıcı olacaktır.

USB 3.0 ile PS4’e bağlanan ve üzerine oyunlar yüklenerek oynanabilen harici diskin bu ayın sonlarında 80 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacağı belirtiliyor. Cihazın PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro ile uyumlu olduğu ifade ediliyor.