reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X50 Pro Plus

Gimbal kameralı Vivo X50 ailesi tanıtıldı; işte önemli özellikler!

 - Güncelleme: 01 Haziran 2020 16:56

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden Vivo, uzun zamandır gündemde olan yeni telefonlarını tanıttı. İşte karşınızda Vivo X50 ailesi.

Resmi olarak tanıtılan ancak bazı özellikleri halen detaylı olarak verilmeyen Vivo X50 ailesi üç farklı modelden oluşuyor. Serinin en üstünde ön kamerayı bir ekran deliğinde taşıyan ve Huawei P40 Pro Plus‘ı akıllara getiren Vivo X50 Pro Plus bulunuyor. Kısa süre önce sızıntısı da yapılan telefon, firma tam olarak detay vermediği için bunlar üzerinden baktığımız zaman 8 GB RAM + 256 GB dahili depolamaya sahip ve gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. Bünyesinde 6,56 inç 2376×1080 piksel 120 Hz HDR10+ AMOLED ekran yer alan amiral gemisi, 44W hızlı şarj destekli 4.315 mAh pil üstüne kuruluyor. Önünde 32 megapiksel selfie kamerası taşıyan telefonun, arkasında Samsung imzalı yeni tanıtılan 50 megapiksel ISOCELL GN1 ana + 8 megapiksel periskop + 13 megapiksel portre + 8 megapiksel geniş açı kameralar bir araya geliyor. Bu kamera sistemi ile 60x dijital zoom elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo X50 Pro Plus ve X50 Pro çok iddialı telefonlar

Gücünü Pro Plus’tan farklı olarak Snapdragon 765 5G‘den alan 6,56 inç 2376×1080 piksel HDR10+ 90 Hz AMOLED ekranlı X50 Pro, 33W hızlı şarj destekli 4.315 mAh pil üstüne kuruluyor. Bu modelin arkasında Sony imzalı 48 megapiksel ana + 8 megapiksel periskop + 13 megapiksel portre + 8 megapiksel geniş açı kameralar bir araya geliyor. Bu her iki telefonun en çok dikkat çelen detayları ise kameralarının “Gimbal” tipi olması oluyor. Çoklu kurulumların üstünde yer alan Gimbal tipi ana kameraları diğerlerinden çok daha büyük olan telefonlar, işte bu kamera ile daha önce görülmemiş bir OIS yani optik görüntü sabitleme performansı sunuyor deniyor. Çünkü kurulan sistem sayesinde sadece yatay ya da dikey değil, üç derece kadar eğimde de titreşim giderme gerçekleştirebiliyor. Burada sunulan görüntü sabitleme performansını aşağıdaki video gözler önüne seriyor.

Ailenin en altında yer alan yine çok fazla bilginin olmadığı Vivo X50 de abisi X50 Pro ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. 33W hızlı şarj destekli 4.200 mAh pille gelen telefon, en büyük farkını arkasında Gimbal ya da periskop kamera taşımıyor olmasıyla koyuyor. Burada normal bir üçlü kurulum bizleri karşılıyor deniyor.

Dediğimiz gibi henüz tüm detayları netleşmeyen telefonların, fiyatları hakkında da bir açıklama yok. Özel gece ve astrofotoğrafçılık modlarıyla öne çıkan telefonlar, kısa süre içerisinde tamamen detaylanacaktır. 5G destekli modellerin sadece Çin’e özel kalmayacağını yani global olarak da satılacağını belirtelim. Peki Türkiye? Maalesef Vivo halen Türkiye pazarında resmi olarak yer almıyor. Bu açıdan X50 ailesin buraya resmi olarak gelmeyecek.

İlgili Video

İLGİLİ HABERLER