reklamı kapat

POPÜLER

Atari VCS

Atari VCS oyun konsolu satışta; işte konsolun öne çıkan özellikleri [Video]

2018 yılında duyurulan ve sonrasında satış tarihi tam bir yılan hikayesine dönen Atari VCS nihayet satışa sunuldu.

Yurt dışında satışa sunulan konsol retro tasarımıyla kullanıcılara nostalji yaşatıyor. Plastik ve metal malzemelerin tercih edildiği Atari VCS klasik joysticklerle veya modern kontrollerle satın alınabiliyor. Nostalji yaşamak isteyen oyun tutkunları için Atari imzalı konsol iyi bir tercih görünüyor.

Oyun konsolunda AMD Raven Ridge 2 işlemcisi, AMD Ryzen grafik işlemcisi ve 8GB DDR4 RAM bulunuyor. Linux işletim sistemi kullanan Atari VCS’ye Windows, Steam OS veya Chrome OS işletim sistemleri de yüklenebiliyor. Konsol, HDMI, dört adet USB ve SD kart yuvalarını barındırıyor.  Konsol, söylendiği kadarıyla 100 adet firmanın klasik oyunu ön yüklü olarak geliyor.

Wi-Fi, Bluetooth 5 ve artırılabilir depolama alanı oyun konsolunun sunduğu diğer özellikler arasında. 32 GB’lık dahili depolama kapasitesi sunan oyun konsoluna fare, klavye web kamerası, mikrofon veya hoparlör bağlanabiliyor. Konsolun yurt dışı satış fiyatı ise yaklaşık 299 dolar. Bu fiyat sadece konsol için geçerliyken bir adet joystick ve bir adet oyun kumandasıyla birlikte konsolun fiyatı 399 dolara çıkıyor.

İlgili video

Atari VCS tanıtım videosu