reklamı kapat

POPÜLER

TOGG Opel Türkiye

Opel Türkiye’den elektrik atağı öncesinde TOGG vurgusu

Yeni Mokka’nın lansmanında marka geleceği hakkında açıklamalarda bulunan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, elektrik için de TOGG cephesini belirleyici olarak işaret etti.

Bugün düzenlenen dijital lansmanla birlikte yeni Mokka’nın Türkiye satışlarına resmi olarak başlayan Opel, pazar payı konusunda beklentisini de artırıyor. 2021’in kalan ikinci yarısında 5.000 adet Mokka satmayı hedefleyen Türkiye operasyonu için beklentiler 2022 yılında çok daha yüksek olacak. Lansmanla birlikte şimdilik sadece benzinli motorla satışa sunulacağını öğrendiğimiz Mokka’nın elektrikli versiyonu için de tarih verildi. Eğer her şey planlandığı gibi giderse Mokka-E’yi 2022’nin ikinci yarısında Türkiye listelerinde göreceğiz. Mokka ile birlikte Corsa-E de önümüzdeki yıl Türkiye’de satışa sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lansmanda markanın elektrik planlarıyla ilgili önemli bilgiler de paylaşan Opel Türkiye Genel Müdürü Alpagut Girgin, Türkiye’de elektrikli otomobil sunmaya en hazır markalardan birisi olduklarını çok net bir şekilde ifade etti. Bu iddiaya rağmen Mokka-E’nin hemen pazara sunulmamasıysa, Türkiye’deki pazar dinamiklerinin yanında TOGG üzerinden değerlendiriliyor. Girgin, elektrikli modeller için TOGG’un çok önemli olduğunu ve referans niteliği taşıyacağının altını çizdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“TOGG pek çok noktada belirleyici olacak”

Girgin, etkinlikte gerçekleştirdiği açıklamalarında bugün bile Mokka ve Corsa’nın elektrikli versiyonlarının satışı için operasyonel olarak hazır olduklarını net şekilde ifade etti. Beklemedeki temel sebep ise TOGG’un daha somut şekillenmesiyle birlikte masada görünecek olan fiyat ve olası vergilendirme politikası. Alpagut Girgin, altyapı konusunda da henüz istenilen seviyede olunmadığına dikkat çekerken, TOGG ile birlikte bu konuda da daha hızlı ve somut adımların atılmasının beklendiğini ifade etti. Opel, Türkiye’nin yanı sıra küresel bazda da önemli bir elektrik dönüşümünün içerisinde. 2024 yılına gelindiğinde ürün gamında sunduğu tüm modellerin elektrikli versiyonunu sunmaya hazırlanan marka, önümüzdeki yıldan itibaren bu hamlesini Türkiye’ye de yansıtacak. Almanya merkezli üretici önümüzdeki günlerde yine elektrikli versiyonu olacak yeni Astra’nın tanıtımını gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli özellikleriyle Corsa-E