reklamı kapat

POPÜLER

Opel Mokka-e

Kona’ya rakip yolda; Opel Mokka-e için Türkiye satış tarihi açıklandı

Haziran ayında Türkiye pazarına giriş yapan ailenin ardından Opel Mokka-e için de ürün gamına eklenme tarihi resmiyet kazandı.

Avrupa’da şimdiden çok ciddi oyuncuların varlığını göstermeye başladığı elektrikli otomobil pazarı, Türkiye’de kademeleri olarak üyelerini artırıyor. Geçtiğimiz günlerde Hyundai’nin Kona Electric ile giriş yaptığı pazara nihayet Opel cephesinden de beklenen adım geliyor. Bu yıl içerisinde Türkiye satışlarına başlanan yeni nesil Mokka ailesinin elektrikli versiyonu için hazırlıklarını şekillendiren marka tarafı, modelle ilgili ilk takvimi paylaştı. Eğer her şey planlandığı gibi giderse Opel Mokka-e, 2022 yılının ilk yarısında Türkiye’de satışa sunulucak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Mokka-e için öne çıkan özellikler

Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonu rakamsal nitelikleriyle Corsa-e ile büyük oranda benzerlik gösteriyor. 136 PS güç ve 260 Nm torka sahip olan elektrikli modelde 50 kWh’lik batarya paketi sunulacak. Yapılan testlerde Normal modda 322 kilometreye kadar menzil kat edilebildiği, Ekonomi modunda bu değerin daha da yükselebildiğine vurgu yapılıyor. Bataryasında depolanan enerjinin korunması için 150 km/s’lik maksimum sürat değerine sahip olan modelde hızlı şarj desteği sunuluyor. Kullanıcılar bu sayede yüzde 80 doluluk derecesini 30 dakikada yakalayabiliyor. Yaklaşık iki hafta önce Türkiye satışları başlayan Kona Electric için 487.000 TL’lik başlangıç fiyatı açıklanmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Yeni Astra tanıtımı