reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı telefon

İşte akıllı telefon pazarının lideri Samsung’un 2018 hedefleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce 2018 yılı için koyduğu akıllı telefon satış hedefini açıkladı. Şirket yeni yılda büyük bir artış planlamıyor görünüyor.

Dünyanın en çok akıllı telefon satan firması konumunda yer alan Samsung, 2018’de de bunu korumak istiyor. Ancak bu noktada çok büyük bir artış hedeflenmiyor. The Investor’da yer alan habere göre şirket 2018’de 320 milyon akıllı telefon satmayı hedefliyor. Bunun 2017 ile benzer bir seviye olduğu söylenirken, şirket mevcut durumdan memnun görünüyor. Şirketin buna ek olarak 2018’de 30 milyon cep telefonu, 20 milyon tablet ve 5 milyon giyilebilir ürün satış hedeflerini de kendisine koyuyor. Apple’ın yılda 230 milyon civarında, Huawei’nin ise 150 milyon seviyesinde akıllı telefon sattığı biliniyor. Bu yüzden Samsung liderliği elinde tutma konusunda oldukça rahat görünüyor. Bunun arkasında elbette şirketin çok büyük ürün gamı bulunuyor.

Samsung’un yeni yılda tanıtacağı akıllı telefon modelleri

Şirketin yeni yılda ilk olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+‘yı tanıtması bekleniyor. Galaxy S8 ailesinin yerini alacak bu modeller, teknolojik olarak en üst seviyede konumlanacak gibi duruyor. Buna ek olarak şirketin katlanabilir bir akıllı telefon tanıtması da bekleniyor. Uzun zamandır Galaxy X ismiyle anılan bu model, söylendiği kadarıyla aktif olarak masada bulunuyor. CES 2018’de belirli kişilere gösterileceği söylenen akıllı telefon büyük merakla bekleniyor. 2018’in yaz aylarında ise Galaxy Note 9‘un karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor. Bunlara ek olarak birçok orta ve giriş seviye modelin de tanıtılması bekleniyor.