reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung ve fazlası için 2022 akıllı telefon pazarı tahminleri çıktı

Akıllı telefon pazarı 2021’in sonuna geldiğimiz şu günlerde 2022’ye hazırlanıyor. Bu bağlamda Samsung ve fazlası için yeni yıl tahminleri çıktı.

Eğer başımıza farklı bir kriz ya da hastalık gibi bir salgın gelmez ise 2022 yılı teknoloji sektörü ve spesifik olarak da telefon üreticileri için büyük geçecek gibi görünüyor. Bu konuda bir tahmin yayınlayan TrendForce, 2022’de tüm üreticilerin yaklaşık 1,39 milyar telefon sevk etmesinin beklendiğini açıkladı.

Bunun 2021’e oranla yaklaşık yüzde 4’lük bir artış anlamına geleceği aktarılırken, yeni yılda telefon pazarında liderin yine Samsung olacağı açıklanıyor. Buna göre firma yeni yılda yaklaşık 276 milyon telefon üretecek ve toplamda yüzde 20’lik pazar payı elde edecek.

Söylendiği kadarıyla yeni yılda pazar payı açısından Samsung’u “Apple, Xiaomi, OPPO ve Vivo” takip edecek. Yeni yılda pazara çıkacak 1,39 milyar telefondan 660 milyon kadarının 5G destekli olacağını da aktaran analistler, yeni yılda pandemi öncesi dönemin yakalanacağını ve hatta geçileceğini tahmin ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung için geçtiğimiz günlerde de başka 2022 tahminleri gündeme gelmişti

Güney Kore merkezli sağlam kaynaklara göre Samsung, 2022’de 334 milyon akıllı telefon sevk etmeyi planlıyor. Firma şimdiden kendisine bu kadar yüksek bir rakamı hedef koymuş durumda.

Daha spesifik bilgiye göre Güney Kore merkezli teknoloji devi, 2022’de 54 milyon Galaxy S serisi, 13 milyon adet ise Galaxy Z üretmenin planlarını yapıyor. Firmanın en büyük payı ise en çok kazandığı giriş seviyesi telefonlara ayırdığı görülüyor.

Samsung’un 2022’de tam 176 milyon giriş seviyesi telefonu üretmek ve sevk etmek istediği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Firma orta seviye için 91 milyon, orta seviyenin üstüne ise 8 milyon ünitelik bir hedef koymuş durumda. Teknoloji devinin bu hedefine ulaşıp ulaşamayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

İlginizi Çekebilir

Her bisikleti elektrikli yapan özel kit