reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Dengeler değişiyor; Xiaomi’den akıllı telefon pazarında büyük başarı

Çin’in fiyat performans ürünü akıllı telefonlarıyla öne çıkan ismi Xiaomi, akıllı telefon pazarında büyük bir başarıya imza attı. Şirketin yükselişi ciddi şekilde devam ediyor.

Özellikle Çin pazarında öne çıkan ancak global alanda da çok büyüyen Xiaomi, 2018 sonuna kadar tam 100 milyon akıllı telefon sevk etmek istiyor. 2018’in ilk çeyreğinde her ay 10 milyondan fazla sevkiyat yaptığı belirtilen firma, 2018 Aralık ayında 120 – 150 milyon seviyesini de görebilir. Strategy Analytics’in son araştırmasına göreyse Xiaomi 2018 ilk çeyrek itibariyle dünyanın dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda. Daha önce beşinci sıraya gerileyen ancak son dönemdeki modelleriyle bunu değiştiren firma, şu an OPPO‘nun üzerinde Huawei‘nin de hemen altında yer alıyor. Listenin başında ise lider Samsung ve altında Apple yer alıyor. Pazar paylarına baktığımız zaman ise farkın boyutları ortaya çıkıyor. Buna göre pazarın yüzde 22,6’sını Samsung elinde tutuyor. Apple yüzde 15,1, Huawei yüzde 11,4, Xiaomi yüzde 8,2 ve OPPO yüzde 7’lik bir pazar payını elinde tutuyor. Diğer üreticilerin toplamı ise yüzde 35,7 olarak görünüyor. Xiaomi’nin 2017’nin ilk çeyreğine oranla gördüğü artış gerçekten inanılmaz duruyor. Bu arada şirketin 2018 ilk çeyrekte 28,3 milyon akıllı telefon sevkiyatı yaptığı da görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi

Xiaomi son yılların en hızlı yükselişini yaptı

Şirket biliyorsunuz 2018 sonunda ya da 2019 başında Amerika Birleşik Devletleri‘nde de satış yapmaya hazırlanıyor. Uzun zamandır gelmesi talep edilen firma, bu alana girmesi halinde daha da büyüyecek gibi görünüyor. Özellikle daha sonra ayrılan Hugo Barra‘nın etkisiyle girdiği her alanda öne çıkmayı bilen firma, geleceğine yönelik yatırımlara da devam ediyor. Binlerce patentin sahibi olan ve bunu büyütmeye devam eden şirket, birçok önemli ismi sektörden silecek hızda ilerliyor.

İlgili Video

Şirketin yeni akıllı telefonu