reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7
Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi 7’nin tasarımından “istenmeyen” bir ipucu veren görsel

Xiaomi‘nin bugün çıkış tarihiyle gündeme gelen üst düzey yeni telefonu Mi 7, bunun ardından bir sızıntı daha kazandı. Bu sızıntı birçok kişiyi hiç memnun etmeyecek gibi duruyor.

Resmi olarak 23 Mayıs tarihinde tanıtılacağı iddia edilen Xiaomi Mi 7, yeni sızıntıya göre bir ekran çentiğine sahip olacak. Aşağıda gördüğünüz panellerin telefona ait olduğu söyleniyor ve bu da çentiği kesinleştiriyor. Birçok kişini sevmediği / istemediği çentik, Mi 7‘de kesin olarak yer alacak gibi duruyor. Sızıntı sayesinde çerçevelerinin çok ince olacağı görülen telefon, burada köşeli bir tasarım kullanıyor. Bu arada yine bugün duyduğumuz üzere telefonun bir “Plus” versiyonunun gelme ihtimali de bulunuyor. Söylendiği kadarıyla bu versiyon bünyesinde daha büyük bir ekran ve pil barındırıyor. Fiyat-performans oranı açısından sınırları zorlaması beklenen telefon, ekrana entegre parmak izi sensörünü de bünyesinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7

Xiaomi Mi 7’nin teknik olarak bu özelliklerle gelmesi bekleniyor

Daha önce de belirttiğimiz üzere 6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 işlemci kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek gibi duruyor. Çift arka kameraya sahip olacağı da belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkıyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni telefonu Mi 6X