reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7 çentik

Xiaomi Mi 7 için bekleyenleri üzecek detay

Xiaomi‘nin bugün Geekbench skoruyla gündeme gelen akıllı telefonu Mi 7, yeni bir detay daha kazandı. Bu yeni detay eminiz çoğu kişinin hiç ama hiç hoşuna gitmeyecek.

Haziran ayında tanıtılması beklenen Xiaomi Mi 7, XDA Develeopers’ın telefona ait firmware dosyasına göre bir ekran çentiğine sahip olacak. Bu konuda birçok detayın yer aldığı dosya, maalesef istenmeyen çentiği kesinleştirmiş görünüyor. Birçok Android akıllı telefonun çentikle geldiği günümüzde Xiaomi de sürece uyum sağlayacak gibi görünüyor. Bu elbette birçok kişi kötü görünüyor ancak şirketin çentiği işlevsel olarak kullanacağı görünüyor. Yine firmware dosyasında yer aldığı üzere bu çentikte ön kameraya ek olarak bir de kızılötesi kamera bulunuyor. Bunun üç boyutlu yüz tanıma sisteminde görev yapacağı söylenirken, böylece girişin daha güvenli olacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7 hangi özelliklerle gelecek?

Şimdiye kadar duyduğumuz kadarıyla telefonda ekrana entegre parmak izi okuma sistemi bulunacak. 6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına kesin gözüyle bakılıyor. 3.170 mAh’lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutundan Android 8.0 Oreo ile çıkıyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de verecek.