reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 4
Xiaomi Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 3

Xiaomi’nin yeni tableti “Mi Pad 4” hakkında dikkat çeken ilk bilgiler

Son dönemde Mi Mix 2S ve Mi 6X modelleriyle gündemden düşmeyen Xiaomi, tablet tarafını da bırakmış değil. Bu doğrultuda şirketin yeni tableti “Mi Pad 4” hakkında dikkat çeken ilk bilgiler karşımızda bulunuyor. İşte detaylar;

iPad modellerinden ilham alınan tasarımlarıyla dikkat çeken Xiaomi Mi Pad ailesi, yakında Mi Pad 4 modeline de ev sahipliği yapacak gibi görünüyor. Henüz herhangi bir sızıntıyla görülmeyen tablet, teknik olaraksa bir ilke imza atacak gibi duruyor. XDA-Developers’ın “firmware” üzerinden yaptığı incelemeye göre yeni tablet gücünü Snapdragon 660 işlemciden alacak. Tablet modellerinde daha önce hiç Snapdragon işlemci kullanmayan firma, bunu yeni modeliyle değiştirecek gibi görünüyor. Daha önceki modellerde Nvidia Tegra K1, Intel Atom X5 ve Mediatek MT8176 işlemcilerin kullanıldığı biliniyor. Bünyesinde 6.000 mAh kapasitesinde bir pilin yer alacağı söylenen Mi Pad 4, 18:9 en-boy oranında bir ekran üzerine kurulacak gibi duruyor. Bu gerçekten garip ve beklenmedik görünürken, tabletin bu ekranda 320 PPI değerini sunacağı belirtiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Xiaomi Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 3

Xiaomi Mi Pad 4 ilginç bir model olabilir

Kutunda Android 8.1 üzerinde çalışan MIUI 9 ile çıkacağı söylenen tablet, kamera konusunda da detaylanmış durumda. Buna göre ürünün arkasında OmniVision imzalı 13 megapiksel F2.0, önünde ise Samsung imzalı 5 megapiksel F2.0 kamera yer alacak. Bazı kilit detayları halen bilinmeyen tabletin, NFC desteğine sahip olmadığı da firmware dosyasında açıkça görünüyor. Resmi duyuru ve fiyat içinse henüz bir detay elimizde bulunmuyor.

İlgili Video

Resmi tanıtım videosuyla Mi 6X