reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 7 Mi 8
Xiaomi Mi 7 Mi 8

Merakla beklenen “Xiaomi Mi 7” için ilginç iddia

Xiaomi‘nin merakla beklenen üst düzey yeni akıllı telefonu Mi 7, bugün gerçekten ilginç bir detayla gündeme geldi. Buna ek olarak özel bir model daha ortaya çıktı.

Yaklaşık 440 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağını duyduğumuz Xiaomi Mi 7, 23 Mayıs tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Şirketin yıl başında tanıtılan Mi Mix 2S‘ten sonra en çok beklenen telefonu Mi 7, ekran çentiği olmasına rağmen çok merak ediliyor. Bugün çıkan bilgiler ise ilginç bir değişikliğin sinyaline veriyor. Söylendiği kadarıyla Xiaomi, yeni modelini direkt olarak Mi 8 olarak satışa çıkartmak istiyor. Bunu 8. yıl dönümü nedeniyle yapmak istediği belirtilen şirket, bir son dakika sürprizi yapacak gibi duruyor. Biliyorsunuz Çin merkezli şirketler rakam konusuna çok önem veriyor. Mi 6’dan direkt olarak Mi 8’e geçilmesi biraz garip duruyor ancak çok da sorun edilecek gibi durmuyor.

Bu arada firmanın 8. yıl dönümüne özel bir versiyon üzerinde çalıştığı da gelen bilgiler arasında. Bu modele 3D yüz yanıma sistemi koyarak ay sonunda tanıtacağı söylenen firmanın, bu modele ekrana entegre parmak izi sensörü koymayacağı belirtiliyor. Bu sayede iPhone X benzeri “güvenli yüz tanıma” ilk defa bir Android cihaza gelecek deniyor. Bu Mi 7 / Mi 8 temelli ilginç akıllı telefonun “8th Anniversary Edition” adıyla tanıtılacağı da söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 7 Mi 8

Xiaomi Mi 7 ya da yeni adıyla Mi 8’in kesin sayılan donanımsal detayları şöyle;

6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor. OLED ekranı sayesinde her zaman açık ekran altyapısıyla sürekli bilgi verebilecek telefon, hızlı yazılım güncellemelerine izin veren Project Treble desteğini de veriyor.

İlgili Video

Mi 6X için resmi video