reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan dikkat çekici bir proje daha

The Wall Street Journal’ın haberine göre Apple, kredi kartı hazırlığı içinde. Şirketin Apple Pay markalı kredi kartı hazırlamak için Amerikalı yatırım bankası Goldman Sachs’a başvurduğu ortaya çıktı. Rapora göre, Apple şu anda Apple Pay kredi kartını 2019’un başlarında kullanıma sunmayı planlıyor.

Ortaklık, iPhone’lar ve diğer araçlar satın alan Apple müşterilerine mağaza içi krediler sunan Goldman dahil olmak üzere diğer hizmetlere de uzanacak. Apple halihazırda Apple Ödüllü kredi kartı (Apple Pay ile çalışıyor) Barclays aracılığıyla sunuyor, ancak Wall Street Journal daha önce Apple’ın daha ucuz bir finansman anlaşmasıyla Goldman ile çalıştığını söylemişti. Apple markalı kredi kartının Apple’ın mobil ödeme hizmetinin bir parçası olarak aynı adla pazarlanacağı ifade ediliyor.

Apple Pay nedir?

Apple Pay, Apple tarafından sunulan bir mobil ödeme ve dijital cüzdan hizmeti. iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch ve diğer uygun cihazlar  ile mobil ödeme imkanı sunuyor.  Visa’nın PayWave, MasterCard’ın PayPass ve American Express’in ExpressPay satış noktalarıyla çalışıyor. Amerika’da ve dünyanın belli ülkelerinde kullanılabilen ödeme servisinin Türkiye’de ne zaman kullanılacağı ise belirsizliğini koruyor.

İlginizi çekebilir